پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۲:۴۱
آخرین اخبار
24 دی 1394 ، ساعت 14:38 12,301 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8953
وزیر ارشاد در همایش ‌بازشناسی جنبش جنگل:

میرزا کوچک جنگلی برای نخستین بار جمهوریت را مطرح کرد / توصیه می‌کنم مردم فیلم‌های جشنواره فجر را ببینند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: میرزاکوچک جنگلی برای نخستین بار جمهوریت را مطرح کرد و تا پای جان برای احیای ارزش‌های اسلامی نقش برجسته‌ای ایفا کرد.

به گزارش جلال شرق ، علی جنتی پیش از ظهر امروز در همایش بازشناسی جنبش جنگل از نگاهی نو اظهار کرد: یکی از مفاخر بزرگ گیلان سردار جنگل میرزا کوچک جنگلی است و برای ایران افتخار آفرید.

وی ادامه داد: نهضت جنگل برای مبارزان بسیار راهگشا بود و توانست الگویی برای آزادی‌خواهان باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، خطه سرسبز و قهرمان‌پرور گیلان را خاستگاه نخستین جنبش‌های شیعی در کشور دانست و بیان کرد: گیلان سرزمین آل‌بویه است.

جنتی با بیان اینکه میرزا کوچک جنگلی تنها یکی از آزادمردان تاریخ ماست، تصریح کرد: هنوز شخصیت و نهضت میرزا کوچک جنگلی شناخته شده‌‍‌نیست.

وی مکتبی بودن را هدف و انگیزه میرزاکوچک جنگلی توصیف کرد و گفت: اندیشه میرزا کوچک جنگلی جزوی از ساختار و فرهنگ گیلان است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه میرزا کوچک حنگلی به دنبال برپایی حکومت اسلامی بود، خاطرنشان کرد: میرزاکوچک جنگلی برای نخستین بار جمهوریت را مطرح کرد و تا پای جان برای احیای ارزش‌های اسلامی نقش برجسته‌ای ایفا کرد.

جنتی در ادامه از رشد بسیار خوب فروش فیلم در سینماهای کشور در نیمه نخست سال خبر داد و یادآور شد: سال گذشته ۵۳ میلیارد تومان سینماهای کشور فروش داشته‌است.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های بسیاری برای توسعه سینما در دولت تدبیر و امید انجام شده‌است، اظهار کرد: امسال توصیه می‌کنم فیلم‌های جشنواره فجر دیده‌شود زیرا این فیلم‌ها در دولت تدبیر و امید ساخته شده‌است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به پایه‌گذاری مدرسه ملی سینما در کشور اشاره کرد و افزود: برجستگان هنری کشور در مدرسه مذکور حضور دارند.

جنتی تصریح کرد: سال‌ها شعار می‌دادیم انرژی هسته‌ای حق مسلم ماست و امروز این امر با برجام تحقق پیدا کرده‌است.

وی ادامه داد: امروز دنیا ایران هسته‌ای را به رسمیت شناخته است و در مقابل صادرات ۱۱ تن اورانیوم غنی شده پنج درصد مقدار ۲۸۰ تن کیک زرد وارد کشور شده‌است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه دولت سخت‌ترین سال را امسال در تامین منابع مالی داشته‌است، خاطرنشان کرد: امسال اولویت دولت پرداخت حقوق کارکنان بود.

جنتی خواستار ایجاد یادمان میرزاکوچک جنگلی در تهران شد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است