شنبه, ۲ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
25 تیر 1401 ، ساعت 18:45 301 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71411

ناجیان غریق ، مردان و زنان صبوری که جان می دهند تا جانی را نجات دهند

به مناسبت  روز  غریق نجات   فرصت را غنیمت  شمرده تا تقدیر و تشکری از   ناجیان غریق  شهرمان داشته باشیم  آنانی که با تلاش شبانه روزی و بی شائبه  خود در نجات جان گردشگران ساحلی زحمت می کشند .

 

به گزار ش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ،  طرح سالم سازی دریای بندر کیاشهر با ۲۵ غریق نجات اعم از آقا و خانم (۱۹ نفر آقا و ۶ نفر خانم ) به صورت ۱۲ساعته (۸صبح تا ۸ غروب)و به صورت  گردشی در سواحل بندر کیاشهر  در حال خدمت  به گردشگران و مسافران دریا ارائه می دهند. .

 

حسین محمدی پور اولین نجات غریق  گیلان و مازندران با مدرک درجه یک در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری  جلال شرق از سابقه ۱۸ ساله خود گفت و افزود : بندرکیاشهر یکی از ۳۵ طرح سالم سازی می باشد که غریق نجات های بندر کیاشهر با سابقه و دارای آموزش های به روز  به صورت گردشی در طول هفته و  پنج شنبه و جمعه به صورت همگانی درحال خدمت می باشند .

 

وی افزود: از جمله اقدام های غریق نجات ها هشدار  به مسافران و استفاده کنندگان از طرح می باشد که باتوجه به وضعیت جوی  ضمن هشدار جلوگیری از اقدام به شنا مسافران و همشهریان خواهند داشت .

 

محمدی پور از اقدام روزانه و اطلاع رسانی از وضعیت جوی به صورت گسترده گفت و خاطر نشان کرد: باتوجه به بستر فضای مجازی آگاهی رسانی به صورت عمومی را داشته ودرواقع درابتدای روز مردم و مسافران را از وضعیت جوی به صورت فیلم با اشتراک گذاری در فضای مجازی مطلع می سازیم ، همچنین در اثنای روز هشدار های  لازم از سوی  مجموعه همکاران به مسافران انجام می شود .

 

گفتنی است که غریق نجاتان بندرکیاشهر ضمن برخورداری از سابقه و گواهی استانی و بعضا کشوری  هرساله قبل از شروع طرح ضمن آموزش از آنها امتحان ورودی  گرفته می شود .

 

لازم به ذکر است الحمدالله طرح سالم سازی با هشدارهای از وضعیت جوی و آمادگی کامل هیچگونه تلفات جانی را نداشته و درخواست  غریق نجاتان این طرح از مردم توجه به هشدارهای( پرچم زرد یعنی شنا با احتیاط و پرچم قرمز یعنی  دریا طوفانی و شنا اکیدا ممنوع)می باشد که ضمن بهره کامل از دریا از هرگونه تلفات واتفاقات ناگوار جلوگیری شود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است