چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۲۱
آخرین اخبار
16 تیر 1395 ، ساعت 10:22 1,866 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17541
امام جمعه آستانه اشرفیه در نماز عید سعید فطر :

نازل شدن فیض الهی یکی از راز های عید فطر مسلمانان است+ تصاویر

امام جمعه آستانه اشرفیه در خطبه های نماز عید سعید فطر که در مسجد جامع این شهرستان برگزارشد گفت: نازل شدن فیض الهی یکی از راز های عید مسلمانان است.

به گزارش جلال شرق ، حجت الاسلام محمد ساجدی با بیان اینکه شادمانی  مسلمانان به منزله پاداش و جایزه محصول بندگی برای روزه داری و عبادت ماست اظهار کرد: دو عید فطر و قربان دربین مسلمانان از اهمیت ویزه ای برخوردار است  و برای پیامبر به عنوان ذخر ، شرف ، کرامت عنوان شده است و این دو عید برای مسلمانان دارای برکاتی است.

وی  با اشاره به این نکته که در مکتب همه انبیای الهی گاهی به درخواست پیامبر و گاهی به اراده الهی عید قرار داده شده است تاکید کرد : راز عید بودن این است که خدای متعال فیض خاصی را برای ملت نازل می کند.

امام جمعه آستانه اشرفیه خاطر نشان کرد : خداوند باری تعالی عید قربان را به پاس انجام اعمال فریضه حج و عید فطر را در پایان یک ماه روزه داری و بندگی در راه وی قرار داده است .

وی عید غدیر را از دیگر اعیاد ما شیعیان برشمرد و افزود : عید غدیر ، عید ولایت و عید اکمل دین است و این عید به خاطر نصب امیر المومنین به جای پیامبر در نزد ما مسلمانان از اهمیت خاصی برخوردار می باشد.

امام جمعه آستانه اشرفیه  به اجتماع مسلمانان در نماز های یومیه و هم چنین در اجتماع بزرگ هفتگی نماز جمعه اشاره کرد و یاد آور شد : دو عید بزرگ فطر و قربان  ، دو اجتماع عظیم و فراتر از اجتماعات هفتگی نماز جمعه است ولی بالاتر از آنها  کنگره عظیم و بزرگ اسلامی حج است که برای هر مسلمانی در زمان حیاتش یک بار واجب می شود.

ساجدی کنگره عظیم حج را یک مانور معنوی و عبادی نام برد و ادامه داد: در این کنگره که همه مسلمانان گرد هم می آیند دارای پیام دوستی ، انس و الفت در بین همه امت مسلمان  جهان  است.

امام جمعه آستانه اشرفیه خیزش عظیم مردم را در برپایی نماز عید تشبیه به روز قیامت کرد و خاطر نشان کرد : اگر فلسفه چنین جماعتی از نماز جماعت تا کنگره حج به درستی درک  و محقق شود ، این آدم ها یی که در این  جمع هستند هرگز به جامعه خیانت نمی کنند  زیرا با این گردهمایی مذهبی به هم پیوند خورده و نسبت به هم متعهد می شوند.

به گزار ش جلال شرق ، نماز عید فطر در دیگر بقاع شاخص آستانه اشرفیه و روستاهای تابعه برگزار و هم چنین نماز عید فطر در گلزار شهدای آستانه اشرفیه نیز اقامه گردید.

تصاویر زیر که توسط محمد اکبری پور ثبت ضبط شده است گوشه ای از مراسم نماز عید فطر مسجد جامع آستانه اشرفیه را نشان می دهد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است