دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۲۷
آخرین اخبار
24 تیر 1395 ، ساعت 08:24 1,881 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18050
نامه مادر شهید "مهدی خندان"؛

نامه‌ای که هرگز به دست فرزند نرسید

مادر دست به قلم بُرد. برای فرزندش از دلتنگی‌هایش نوشت و آن را در پاکت نامه گذاشت و پست کرد. اما چند روز بعد آن نامه برگشت خورد. روی آن نوشته شده بود: “گیرنده در محل نمانده”.

به گزارش جلال شرق به نقل از دفاع پرس، نقش بانوان در دفاع مقدس، تنها اسلحه به دست گرفتن و دویدن در میدان‌ رزم نیست. مادر و همسری که صبورانه و با عشق، فرزند و شوهر خود را راهی جبهه‌ها می‌کردند نیز سهم عظیمی در دفاع مقدس داشتند. گرچه دوری عزیزشان برایشان سخت بود اما وطن و اسلام مدافع می‌خواست و چه کسی بهتر از فرزند!

مادر شهید مهدی خندان یکی از آن مادرانی‌ست که بعد از شهادت پسرش سه فرزند دیگرش را هم راهی جبهه‌ها کرد تا خاکریزها خالی نماند. او پیش از شهادت “مهدی” نامه‌ مادرانه‌ای برای او نوشت ولی آن نامه هرگز به دست مهدی نرسید.

۱۴۹۳۸۳_orig

مهدی فرزند چهارم خانواده خندان بود که در سال ۱۳۴۱ در تهران چشم به جهان گشود. او پس از دریافت مدرک دیپلم به خدمت مقدس سربازی در نیروی هوایی ارتش رفت. مهدی دفاع را وظیفه خود می‌دانست به همین جهت پس از اتمام دوره خدمت نیز به عنوان بسیجی در مناطق عملیاتی ماند. او پس از ۵۲ روز ماموریت در سقز سرانجام در ۵ بهمن ۶۳ به درجه رفیع شهادت نائل آمد. پیکر مطهر این شهید در قطعه۲۶ بهشت زهرا به خاک سپرده شد. مادر شهید مهدی خندان نیز سال ۹۳ به فرزند شهیدش پیوست.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است