یکشنبه, ۳ مهر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
2 آذر 1394 ، ساعت 16:50 1,510 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6799
حجت‌الاسلام محمد ساجدی:

نباید آرمان و اهداف امام حسین (ع) حتی تحت‌الشعاع مسائل ظاهری قرار گیرد

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه در جمع هیئت‌های مذهبی و ستاد اربعین آستانه‌اشرفیه در حسینیه اعظم حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف گفت: نباید آرمان و اهداف امام حسین (ع) حتی تحت‌الشعاع مسائل ظاهری و تشریفاتی قرار گیرد
به گزارش جلال شرق ،  امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه افزود: با برپایی خیمه‌ی اباعبدالله الحسین سیدالشهدا در جمع یک کاروان و جریانی قرارگرفته‌ایم که قرن‌هاست درحرکت است و به لطف خدای متعال مستدام خواهد بود تا منجی عالم ظهور پیدا کنند و حکومت عادلانه‌شان را برجهان مستقر کنند.
حجت‌الاسلام دکتر محمد ساجدی بابیان اینکه این عزاداری و سنت‌ها را خود ائمه (ع) به ما آموختند گفت: آن چیزی را که از سنت و سیره‌ی ائمه (ع) درباره‌ی عرض ادب و ارادت و عزاداری برای مظلومیت سیدالشهدا مهم‌تر است حتی یاد مصیبت امام حسین باعث تألم ماست.
وی با نقل مطلبی اظهار داشت: در محضر ثامن‌الحجج امام رضا (ع) اگر در یک روزی و در هر وقتی از سال ذکری از سیدالشهدا می‌شد، امام غمگین می‌شد و تا پایان آن روز کسی امام را خندان نمی‌دید.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه ائمه معصوم ما عظمت و بزرگی مصیبت را درک کردند ادامه داد: همه عزیزان در این کاروان و در این مسیر قرارگرفته‌ایم با آن قوم خدا در عصر حاضر هم راهی هستیم برای زنده نگه‌داشتن نام سیدالشهداست که همه‌ی مظلومیتش را ایثار کرد.
وی تصریح کرد: اولین روایتی که وجود دارد اینکه در چهلمین روز شهادت سیدالشهدا به زیارت امام و شهیدان کربلا آمدند و چیزهای دیگری که گفته می‌شود از مراجعت کاروان اسرای اهل‌بیت و یا حضور امام سجاد هیچ‌کدام اعتدال ندارد و این را به‌خصوص عزیزانی که خطابه می‌خواهند و یا مداحی می‌کنند دقت کنند.
حجت‌الاسلام ساجدی به اهمیت اربعین اشاره کرد و گفت: اهمیت اربعین آن‌قدر زیاد است که دوتا از اساسی‌ترین مناسب‌هایی که می‌توان امام حسین (ع) را زیارت کرد اول روز عاشوراست و دیگری روزه اربعین، در مناسبت‌های متعدد و فراوان در طول سال زیارت امام حسین واردشده است.
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه افزود: آن سنتی که جابر و عطیه گذاشتند بعدها با توصیه ائمه (ع) ادامه پیدا کرد و امروز این حرکت اصل برگزاری عزاداری برای اباعبدالله و بخصوص زیارت امام حسین (ع) در اربعین تحلیل‌شده است که به یک رکن بزرگ برای قدرت‌نمایی سیاسی و مذهبی است.
وی به فاجعه مناسک حج در منا اشاره کرد و یادآورید: آن فاجعه‌ی بزرگ در مناسک حج و کسانی که آن‌همه امکانات در اختیار داشتند، و میلیون‌ها زائر در طول سال این‌همه پول به جیبشان می‌ریزند، آن‌قدر عرضه نداشتند که امنیت زائران را حتی دررفت و آمد تأمین کنند و این فاجعه‌ی دل‌خراش برای مسلمانان و زائران بیت‌الله پیش آمد.
وی اظهار امیدواری کرد: انشا الله خدای متعال عنایت کند و امنیت را برای عزیزانی که در اربعین حسینی برای زیارت سیدالشهدا رفتند با صحت و سلامت مراجعت داشته باشند و از همه‌ی عزیزانی که امنیت را در همه‌ی مجالس‌های مذهبی ما به‌خوبی برقرار کردند قدردانی می‌کنیم.
وی به اقدام‌های کور تروریستی معاندان انقلاب و اسلام پرداخت و گفت: در ایام عاشورایی که پشت سر گذاشتیم ۴۰ مورد از برنامه‌ی تروریستی توسط سربازان گمنام ما در دستگاه‌های اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی خنثی شد و در همین چند روز پیش نیز خبری مبنی بر کشف گرو ه های تروریستی در شرق کشورمان اعلام شد که به کمک فرزندان انقلاب خنثی گردید.
وی بابیان اینکه در همه‌ی این برنامه‌ها نباید آرمان و اهداف امام حسین (ع) فراموش بشود یا حتی تحت‌الشعاع مسائل ظاهری و تشریفاتی قرار بگیرد خاطرنشان کرد: برحسب جهالت مردم در آن زمان و تحقیقا نادرست، یک نظام ظالمانه‌ای را حاکم کردند و آن انحراف را در اسلام پدید آوردند و امام حسین وظیفه و رسالت خودش دید که با آن ظلم مبارزه کند و در این مسیر باجان فشانی خود مردم را از مسیر جهالت و گمراهی نجات دهد.
امروز هرگونه عزاداری و عرض ادب و ارادت برای امام حسین و بدون جهت‌گیری باشد ارزش کافی نخواهد داشت، باید هدف اباعبدالله الحسین را در برنامه‌مان منظور کنیم.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است