چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۰:۳۳
آخرین اخبار
9 اسفند 1394 ، ساعت 20:46 599 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :11405
فرماندار آستانه‌اشرفیه:

نباید با دست خود، محیط‌زیست خود را آلوده‌سازیم / فرهنگ کمک به محیط‌زیست باید از طریق آموزش اشاعه پیدا کند

فرماندار آستانه‌اشرفیه در نشست اعضای پسماند این شهرستان با تبریک حضور پرشور مردم این شهرستان در عرصه انتخابات ۷ اسفند گفت: انتخابات بی حاشیه این شهرستان حاصل تلاش همه نیروهای است که با تلاش خود توانسته‌اند بی‌اخلاقی‌های انتخاباتی را به حداقل برسانند و باید ازاین‌جهت به مردم این شهرستان تبریک و تهنیت گفت.
به گزارش جلال شرق ، رحیم حیدری با برشمردن اهمیت زیست محیطی و اینکه تولید زباله در کشورهای دنیا به‌اندازه کشور ما نیست اظهار کرد: در کشورهای دنیا به دلیل هزینه بسیار بالای تولید زباله برای مردم آنان مجبورند در ساعتی خاصی، زباله را درجای مشخص‌شده قرار دهند وگرنه باید هزینه سنگین حمل آن را نیز بپردازند.
نماینده عالی دولت در شهرستان آستانه‌اشرفیه با اشاره به این نکته که در سالیان نه‌چندان دور، زباله‌هایی امروزی در روستاها تولید نمی‌شد خاطرنشان کرد: باید به این باور برسیم زباله‌هایی را که تولید می‌کنیم از طریق مختلف مانند شیرابه‌هایی که به سفره‌های آبی ما وارد می‌شوند به خود ما برمی‌گردد.
وی با تأکید بر آموزش اصولی و نهادینه کردن باورهای مردمی در حفظ و حراست از محیط‌زیست یادآور شد: برای هر تن کاغذ حداقل باید ۲ هزار و ۳۸۵ کیلو چوب قطع و ۴۴۰ هزار لیتر آب مورداستفاده قرار گیرد درحالی‌که همین مقدار تولید کاغذ از طریق بازیافت نه اینکه احتیاج به قطع درختان و چوب نداریم بلکه فقط به ۱۸۰۰ لیتر آب نیازمندیم.
حیدری به تولید زباله کمتر توسط مردم اشاره کرد و ضمن توصیه به آنان خاطرنشان کرد: نباید با دست خود، محیط‌زیست خود را آلوده‌سازیم وباید فرهنگ کمک به محیط‌زیست را از طریق آموزش اشاعه دهیم.
فرماندار آستانه‌اشرفیه افزود: تعالیم اسلامی، دین و آئین ما، گویاتر و عمیق‌تر از غرب است ولی آن‌ها در حفظ محیط‌زیست خود عملگرا هستند و ما فقط حرف می‌زنیم و کمتر عمل می‌کنیم.
حیدری به اهمیت آموزش پسماند و آشنایی دانش آموزان با مسائل زیست محیطی در مدارس اشاره کرد و ضمن سفارش به دهیاران مبنی بر همکاری و آموزش‌های لازم پسماند از آنان خواست که در بخش پسماند روستایی مدیریت‌های لازم را داشته باشند.
در این نشست ابراهیم غلامی رئیس اداره محیط‌زیست گزارش مفصلی را از اقدامات انجام‌گرفته ارائه داد و با اشاره به برنامه‌های آموزشی طرح تفکیک زباله از مبدأ گفت: جلوگیری از معضل ریخت‌وپاش زباله و پاک‌سازی حوزه سرزمینی روستایی توسط دهیاران، مدیریت پسماند پزشکی، انجام گشت و کنترل مشترک و برخورد قضایی با مراکز درمانی متخلف، مدیریت پسماند در صنف تالار داران و رستوران‌های بین‌راهی و… ازجمله اقدامات محیط‌زیست این شهرستان بوده است.
در ادامه شهرداران آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر، رئیس اتاق اصناف، رئیس منابع طبیعی و آبخیزداری، معاون مرکز بهداشت و درمان، رئیس اداره راه، مسکن و شهرسازی، بخشدار مرکزی گزارش‌هایی را درباره اقدامات انجام‌گرفته و چالش‌های پیش روی گزارش‌هایی را به اطلاع اعضای ستاد رساندند.

IMG_7235 IMG_7238 IMG_7245 IMG_7251 IMG_7255

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است