چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۱۰:۵۸
آخرین اخبار
27 مهر 1394 ، ساعت 07:53 1,342 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4760
ندیمی مطرح کرد:

نخبه‌کٌشی در ورزش ایران/ از دست دادن مربیان کارآمد به دلایل مالی، ناگوار است

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش با بیان اینکه متاسفانه دیده شده به مربیان معمولی خارجی بیشتر از یک مربی قهار و حرفه‌ای داخلی دستمزد داده می‌شود، این اتفاق را نخبه‌کشی در ورزش ایران توصیف کرد.

به گزارش جلال شرق ،ابوذر ندیمی  موضوع استعفای سرمربی تیم فوتبال امید ایران را پس از به قهرمانی رساندن این تیم در بازی‌های غرب آسیا مورد تحلیل قرارداد و گفت: وزارت ورزش باید بررسی کند چه افرادی و براساس چه مبنایی شرط “عدم انتقاد از فدراسیون” را در قرارداد این مربی گذاشته‌اند؛ چراکه در قانون اصلی این وزارتخانه و فدراسیون فوتبال چنین بندی وجود ندارد و وزارت ورزش نباید اجازه دهد این اتفاق به نام تمام وزارتخانه تمام شود.

نماینده مردم لاهیجان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: وزارت ورزش نمی‌تواند افراد را به دلیل بیان انتقاد و نظرات خود مورد بازخواست قرار داده و برای آن‌ها محدودیت ایجاد کند و هیچ قانونی از این رفتار حمایت نخواهد کرد؛ اینکه یک مربی دلیل استعفای خود را عدم اجازه نظر و انتقاد به فدراسیون مربوطه خود اعلام کند، برای وزارت ورزش بدنامی محسوب می‌شود که این وزارتخانه باید نسبت به اصلاح و تصحیح این موضوع اقدام کند.

وی با بیان اینکه قوانین نحوه انعقاد قرارداد با مربیان در فدراسیون فوتبال مشکلاتی دارد که باید مورد اصلاح قرار گیرند، افزود:  حق هر فردی است که نسبت به پایین بودن دستمزد خود اعتراض کند و با توجه به دستاوردهایش، درخواست دستمزد بیشتری را داشته باشد و بسیار ناگوار است که فوتبال ایران یک مربی خوب را به دلایل مالی از دست می‌دهد.

ابوذر ندیمی ۱

ندیمی با انتقاد از اینکه تفاوت میان دستمزد مربی خارجی و داخلی باید میزان حرفه‌ای بودن و ارزش جهانی  آن‌ها باشد و نه محدوده جغرافیایی زندگی‌شان، اضافه کرد: متاسفانه دیده شده است به مربیان معمولی خارجی بیشتر از یک مربی قهار و حرفه‌ای داخلی دستمزد داده می‌شود و نوعی نخبه‌کشی در ورزش ایران به چشم آید.

عضو هیات رئیسه فراکسیون ورزش در پایان گفت: ارزش‌گذاری‌ها و سطح کاری مربیان باید دلیل میزان پرداخت دستمزدهای آن‌ها را تعیین کند و اگر قرار بر در نظر گرفتن عنصر ملیت است، به‌یقین مربی داخلی حق بیشتری در دریافت دستمزد بالاتر دارد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد خاکپور، سرمربی تیم‌ملی امید در فرودگاه و بلافاصله پس از بازگشت کاروان تیم از قطر، استعفا داد و برخی رسانه‌ها اشاره داشته‌اند که اعتراض او به مبلغ کم قرارداد در مقایسه با مربیان خارجی‌ بوده است و وجود بندی در قراردادش مبنی براینکه اگر در دوران مربیگری خود انتقادی از فدراسیون بکنند، فدراسیون می‌تواند تمام مبلغ قرارداد او را پس بگیرد!/

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است