دوشنبه, ۲۹ شهریور ۱۴۰۰
آخرین اخبار
10 آگوست 2015 ، ساعت 16:07 939 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1348

نخستین محصول بادام‌زمینی در آستانه‌اشرفیه برداشت شد+تصاویر

نخستین محصول بادام‌زمینی در روستای نقره از توابع بخش بندر کیاشهر شهرستان آستانه‌اشرفیه برداشت شد
به گزارش جلال شرق، رئیس جهاد کشاورزی شهرستان آستانه‌اشرفیه عصر دوشنبه که در محل برداشت محصول به همراه جمعی از مسئولین در مزرعه بادامکار روستای نقره ده به نام «غلامعلی کتک شکر» حضور یافته بود گفت: ۸۰ درصد از محصول بادام‌زمینی کشور در شهر آستانه‌اشرفیه تولید می‌شود و روستاهای نقره ده و دهسر به دلیل شرایط آب‌وخاک برداشت محصول زودتر آغاز می‌شود.
مهندس کمال پور بابیان اینکه برداشت بادام‌زمینی آستانه‌اشرفیه از نوع گلی (NC2) در این مزرعه ۲ هکتاری آغازشده است اظهار داشت: این شهرستان با داشتن ۲ هزار ۵۰۷ هکتار بادام‌زمینی هرساله بالغ‌بر ۱۰ هزار تن پیله خشک بادام توسط ۵ هزار نفر از کشاورزان بادامکار تولید و وارد بازار مصرف می‌شود.

IMG_1731
وی با اشاره به این نکته که در هر هکتار از باغات بادام‌زمینی بین ۶ تا ۷ تن پیله تر بادام تولید می‌شود افزود: بادام‌زمینی آستانه‌اشرفیه به دلیل مرغوبیت و کیفیت و درصد بالای روغن موجود در آن از طعم و مزه بسیار بالا برخوردار بوده است و از سوغاتی‌های مهم این شهرستان است.
کمال پور ادامه داد: قیمت هر کیلو بادام‌زمینی آستانه‌اشرفیه بعد از فرآوری در بازار بین ۲۲ تا ۲۵ هزار تومان عرضه می‌گردد درحالی‌که قیمت پیله تر هر کیلو بادام‌زمینی بین ۴ هزار تومان تا ۴ هزار ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.
لازم به یادآوری است که بالغ‌بر ۳ هزار نفر در بخش فرآوری‌های بادام‌زمینی در بخش صنعتی و مشاغل خانوادگی اشتغال دارند و روغن بادام‌زمینی علاوه بر مصارف خوراکی در بخش پزشکی نیز دارای فواید فراوانی است.

IMG_1728 IMG_1729 IMG_1732 IMG_1736 IMG_1737 IMG_1741 IMG_1744 IMG_1748 IMG_1751

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها
  1. آرمان کمالپور :

    ممنون از زحمات شما