پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۸:۰۹
آخرین اخبار
9 فروردین 1402 ، ساعت 17:17 127 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :77474

نشست اعضای ستاد بزرگداشت ۱۲ فرودین (روز جمهوری اسلامی) شهرستان آستانه‌اشرفیه برگزارشد

ستاد بزرگداشت ۱۲فروردین پیش از ظهر امروز به ریاست سرپرست فرمانداری در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور امام جمعه ،جانشین فرمانده سپاه ، بخشداران مرکزی و بندر کیاشهر و اعضای ستاد تشکیل جلسه داد.

به گزارش جلال شرق،خسرو آرنگ ؛دراین جلسه با بیان اینکه ۱۲ فروردین ؛ روز جمهوری اسلامی ایران با آرای ۹۸درصدی مردم درسال ۵۷ به تدبیر امام خمینی (ره) می باشد گفت:مسئولین با افتخار خدمت به مردم در چارچوب اهداف و اعتقادات نظام مشغول فعالیت باشند.

وی با اشاره به فرمایش سردارشهیدسلیمانی «امروز قرارگاه حسین بن علی(ع) ایران است، بدانید جمهوری اسلامی ایران حرم است ، اگر این حرم ماند دیگر حرم ها می ماند ،اگر دشمن این حرم را از بین ببرد حرمی باقی نمی ماند نه حرم ابراهیمی و نه حرم محمدی » تاکید به گرامیداشت ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی در شهرستان داشتند .

سرپرست فرمانداری شهرستان از دستگاه ها بویژه دستگاه های ذی ربط چون اوقاف، تبلیغات ، آموزش و پرورش ، شهرداران ، دهیاری ها ، فرهنگ و ارشاد خواست تا بصورت ویژه به دستورالعمل های ارسالی از سوی ستاد عمل کنند .

دستگاه هاگرامی داشت ۱۲ فروردین را پر رنگ تر از گذشته برگزار کنند

حجه الاسلام امام جمعه با اشاره به اینکه ۱۲ فروردین یکی از ایام الله ها ، یک حکومت دینی ، در زمانی محدود به معماری معمار کبیر انقلاب می باشد تصریح کرد: انقلاب اسلامی برای نشر و توسعه دین ، آزادی ، استقلال ، جمهوریت ، اسلامیت به همت یک اولیای الهی با پشتوانه و حرکت مردمی با اعتقاد مردم پدید آمد.

وی با تاکید به اهمیت گرامیداشت برگزاری ۱۲ فروردین اظهار کرد:دشمنان با راه انداختن جنگ ترکیبی رهبری، نظام ، پرچم جمهوری اسلامی ایران و منیت را هدف قرارداده و بصورت مختلف هتک حرمت می کنند.

امام جمعه شهرستان از ضرورت گرامیداشت ۱۲ فروردین گفت و افزود: با سرلوحه قراردادن دستورالعمل ها برنامه های گرامیداشت ۱۲ فروردین بصورت شاخص تر پر رنگ تر برگزارشود تا شعائر اسلامی زنده نگه داشته شود .

مدل انقلاب اسلامی ایران ، مدل بی نظیری است

یاسر مومنی ؛جانشین فرماندهی سپاه شهرستان با بیان اینکه یکی از دستاورد نظام تلقی میزان مشارکت ۲۰ میلیونی در آری به جمهوری اسلامیمی باشد گفت : ۱۲فروردین با استقرار نظام جمهوری اسلامی حکومت ۲۵۰۰ ساله سلطنتی را تغییر داد و این ۹۸درصد جامعیت آرا را می رساند.

مومنی نیز در خصوص اهمیت این روز گفت و افزود: انقلاب اسلامی باپیروزی و شکل گیری در ۱۲ آذر و پیروزی در ۱۲ بهمن زمینه ساز تحقق تمدن نوین در۱۲ فروردین شد که امام با مردم سالاری دینی آن اجرا کردند .

وی با تاکید به پاسخگویی مسئولین اقدامات ابلاغیه را دارای سه بخش ، فضاسازی ، فضای مجازی و بحث گفتمانی و تبیینی بیان کرد.

جانشین فرمانده سپاه شهرستان جهادتبیین را وظیفه یک قشر خاص نداشت و افزود: ظرفیت و دستگاه ها با ظرفیت و جامعیت برای جهادتبیین همت کنند ودر سطح شهر فضای تبیینی ، فضای گفتمانی را با فضا سازی مناسب حتی در حوزه استحفاظی شکل دهند.

مومنی مدل انقلاب اسلامی ایران را مدل بی نظیر بیان کرد و گفت :نمونه امام و انقلاب اسلامی در دنیا وجود ندارد و همه بدانند انقلاب اسلامی با همه فشارها و تهدیدها عبور خواهد کرد و پیشرفت می کند.

حجه الاسلام والمسلمین شعبان حسنی ؛رئیس تبلیغات اسلامی شهرستان نیز دراین نشست از اعلام آمادگی تریبون تمامی مساجد درباره نظام و جهاد تبیین مباحثی را مطرح کرد .

در ادامه برخی دستگاه ها نیز از برنامه های پیش رو در گرامیداشت ۱۲ فروردین و فضاسازی ادرات حوزه استحفاظی خود مباحثی را ارائه کردند.

فضا سازی و تبلیغات محیطی شهر و روستا از سوی شهرداران و دهیاران، فعال شدن شبکه اجتماعی و پایگاه تشکل های دانش آموزی با موضوع یوم الله ۱۲ فروردین ، تبلیغات محیطی و نواحی آموزش و پرورش، بهره برداری از ظرفیت مهمان سرا، فعال شدن کلیه بقاع متبرکه با همزمانی سالروز ۱۲ فروردین ،برنامه ویژه در شرق گیلان ،پخش سرود از بقاع متبرکه، فعال شدن شبکه های مجازی مشارکت در برنامه های استانی ، چاپ و نصب ارسال پیامک انبوه تبریک، دعوت از خانواده شاهد، فعال شدن پایگاه های خبری و مطبوعات از اهم مباحث جلسه بود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است