پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
14 بهمن 1395 ، ساعت 22:29 1,643 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :25884

نشست فوق العاده ستاد بحران آستانه اشرفیه

نشست فوق العاده ستادبحران شهرستان آستانه اشرفیه شامگاه امروز به بررسی آخرین وضعیت بارش برف و خدمات رسانی به مردم شهر و روستا پرداخت .

به گزارش جلال شرق ، فرماندار آستانه اشرفیه ضمن خوش آمد گویی به نماینده شهرستان و سید نژاد ، شوقی و یوسفی نمایندگان استاندار در نشست ستاد بحران شهرستان به ارائه گزارشی از روند کارهای انجام شده پرداخت

شهردار آستانه اشرفیه نیز در خصوص اقدامات انجام شده گفت: شهرداری آستانه از ساعت آغازین بارش برف با دو دستگاه لودر و دو دستگاه بیل پاکو و یک دستگاه گریدر اقدام به باز گشایی خیابان اصلی و خیابانهای اصلی شهر کرده است

سلیمانی بابیان اینکه شهرستان را به ۹ منطقه تقسیم و برای هر منطقه مسئولی بر گماشتیم افزود :حجم بارش آنقدر بالا بود که پس از هر باز گشایی مجدداً خیابانها پر از برف می شد و این موضوع باعث شد که با توجه به نیازهای ضروری برای باز بودن مسیر بیمارستان وبرای بیماران ما نتوانیم آن طور که شایسته مردم است آنجام دهیم .

وی از مسئولین استانی حاضر در نشست خواست با در اختیار قرار دادان خودرو سنگین و دو دستگاه گریدر در جمع آوری برف عای انباشت شده در شهر و حمل آن به شهرداری آستانه اشرفیه کمک کنند.

رئیس اداره صنعت ، تجارت و معدن از آخرین وضعیت نانوایی های شهرستان گزارشی را ارائه و از وضعیت پخت نان در شهرستان و در دسترس بودن آن برای مردم اظهار رضایت کرد.

رئیس آبفار از آخرین وضعیت سایت خوش سیرت و بازگشایی مسیر برای فراهم نمودن اقدامات برق شهرستان برای رفع قطع برق گفت: در صورت اتصال برق به سایت خوش سیرت ما قادر خواهیم بود ذخیره آبگیری خود را بین ۶۵ تا ۷۵ لیتر در ثانیه افزایش دهیم .

وی از قطع آب روستایی ۲۵ روستا در این شهرستان خبرداد و ادامه گفت: در تلاش هستیم بتوانیم تا فردا آب شرب روستاهای قاقد آب آشامیدنی را وارد شبکه کنیم

بخشدار مرکزی آستانه اشرفیه نیز مشکلات عمده را در محور بعضی از روستاهای دهستان کیسم ، چهارده و نیاکو عنوان کرد و با توجه به عدم برف روبی توسط لودر خواستار یک دستگاه کامیون برف روب در سه راه سوخته کوه به لسکوکلایه برای بازگشایی مسیرشد.

رئیس اداره گاز وضعیت گاز را در شهرستان مناسب توصیف کرد و از مردم خواست که در مصرف گاز صرفه جویی کنند.

وی افزود : بخش عمده مشکلات ما بعد از برف شروع می شود و ۱۵ کارشناس فنی باید تمام منازلی که گازشان قطع می شوند باید سرکشی کنند و بر اساس پیش بینی ما به علت شدن برودت سرما و یخ زدگی شاید ۱۰۰۰خانوار را باید پوشش دهیم که با یک دستگاه خودرو قادر نخواهیم بود و خواستار همکاری دیگر نهادها در تحویل حداقل دو دستگاه خود رو شاسی بلند هستیم .

پس ار سخنان مهندس شوقی مبنی بر خوب مدیریت کردن بحران برف شهرستان گفت : با توجه به مشاهدات ما از رشت و لاهیجان ، این شهرستان تا کنون موفق عمل کرده و با توجه به کمبود تجهیزات در تلاش هستیم تا فردا ماشین الات سنگین مورد نیاز اعم از گریدر و لودر در اختیار این شهرستان قرار دهیم .

نماینده مردم شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر از نحوه ارائه خدمات و پراکندگی در مدیریت شهری گفت» هنوز بیش از ۹۰ در صد کوچه و معابر شهری ما باز نیست و نردد در آن ها انجام نمی گیرد.

قربانی افزود : کمتر از ۲۰ در صد روستاهای شهرستان مسیرشان بازشده است و استاندار گیلان قول داداه اند که حداقل دو دستگاه لودر در اختیار شهر قرار گیرد. ولی تاکنون به این شهرستان نرسیده است.

وی با بیان اینکه مسئولین شهرستان فردا آستانه را تنها نگذارید افزود : انتظار داریم ۳ دستگاه گریدر توسط استان در اختیار شهرستان قرارر گیرد تا فردا شاهد باز شدن معابر شهری و روستایی باشیم .

در پایان فرماندار آستانه اشرفیه ضمن اظهار رضایت از تلا ش های مدیران شهرستان اظهار امیدواری کرد با پی گیری و تداوم تلاش مسئولین شهرستان بتوانیم فردا بخشی مهمی از راه های شهری و روستایی را باز گشایی کنیم.

رحیم حیدری ادامه داد: اساس کار ما در وهله نخست باز بوذن مسیر اصلی و شاهراه اصلی است و تلاش خواهیم کرد که فردا نیز جاده های دسترسی به روستاها را در باز گشایی سرعت ببخشیم .

 

 

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است