چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۸:۳۷
آخرین اخبار
25 مرداد 1394 ، ساعت 18:00 679 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1603

نشست هماهنگی بزرگداشت سلطان سید جلال الدین اشرف برگزارشد

از سری برنامه های جشنواره رضوی و در دهه کرامت ، بزرگداشت  سلطان سید جلاالدین اشرف ( ع )  در روز جمعه سی ام  مردادماه در حسینیه اعظم حرم مطهر برگزار می گردد.

به گزارش جلال شرق ،  رئیس اداره اوقاف در نشست اعضای ستاد  گفت:  به دلیل دعوت از آیت الله توکل به عنوان سخنران ، مراسم بزرگداشت را به جای اول شهریور درروز جمعه ، سی ام مردادماه  برگزار خواهیم کرد.

حجت الاسلام خوبرو افزود : در این روز پرچم حرم مطهر علی ابن موسی الرضا ( ع )  طی آیینی توسط خدام حرم رضوی و مهمانان ویژه به داخل صحن حرم سلطان سید جلال الدین اشرف  آورده خواهد شدو پس از آن حاضران در مراسم بزرگداشت حضور خواهند یافت.

وی گفت: هرکس به فراخور خود باید در بزرگداشت سلطان سید جلال الدین اشرف قدم برداشته و اشتیاق و شور خود را نسبت به خاندان عصمت و طهارت اعلام دارد.

IMG_2367

معاون فرمانداری آستانه اشرفیه با بیان اینکه اجرای مصوبات جلسات ستاد بزرگداشت برای همه الزامی است گفت: نمی توان برنامه هایی که ستاد تصویب کرده به دلایل خاصی آن را نادیده گرفت و برنامه ها را تغییر داد.

رضا کحالی اجرای یک طرح مدون فرهنگی از سوی ادارات و نهادها را در طول سال ضروری دانست و افزود : داشتن برنامه جامع در طول سال برای پیشبرد برنامه ها ی فرهنگی و هماهنگی های بیشتر یک ضرورتی است که باید طی نشستی پایه ریزی گردد.

امام جمعه آستانه اشرفیه نیز گفت: اگر چه شاکله ستاد بخش عمده ای از دستگاه های اداری هستند ولی در  مراسم های آیینی باید با دیدگاه اعتقادی وارد شویم و هرگاه با اعتقاد پای کار آمدیم برکت نیز به دنبال آن خواهد آمد.

حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی اظهار داشت : یکی از مشکلات شایع ، بی نظمی در برنامه های جمعی است زیرا ما قصد مچ گیری از افراد را نداریم و پای بند بودن به نظم از وصایای امیر المومنین علی ( ع ) است.

دکتر ساجدی زمان بندی و رعایت آن برای جلب اعتماد مردم را ضروری دانست و افزود : وجود حرم مطهر آقا سید جلال الدین اشرف فرصت مغتنمی را برای شهر آستانه اشرفیه به وجود آورده است که باید از این فرصت استفاده ببریم .

امام جمعه استانه اشرفیه تاکید کرد : من معتقدم در استفاده از سخنران و مداح در برنامه های شهرستان به نسبت ۸۰ بر ۲۰ باشد  زیرا  با استعدادیابی می توانیم  ارتقای کیفی شهر را ترویج کنیم .

وی ضمن بیان این نکته که محتوای مراسم جشنواره نباید مثل مراسم عزا باشد اظهار داشت : در جشنواره ها باید به صورت یک مسئله علمی ورود کرد و باید ستاد به این سمت حرکت کند .

IMG_2366

استفاده از رسانه ملی و استانی برای تبلیغ مراسم ، فضا سازی مناسب و تقویت اطلاع رسانی از دیگر مواردی بود که امام جمعه آستانه اشرفیه آنها را تذکر داد.

IMG_2369 IMG_2374

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است