پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
8 اردیبهشت 1401 ، ساعت 12:35 263 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :70296

نشست هیات های مذهبی و تشکل های دینی با استاندار استان گیلان برگزارشد

جمعی از هیات مذهبی و تشکل های دینی شهرستان های استان گیلان در نشست صمیمی با استاندار دیدار کردند

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق،در این نشست حجه الاسلام والمسلمین سعید مهدوی مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان پاسداری از امانت‌های الهی را تاکید داشت و افزود :جمهوری اسلامی از امانت الهی است که مسئولین امانتدار اصلی امانت الهی هستند .

مدیرکل تبلیغات اسلامی گیلان همچنین اضافه کرد: آمار هیات مذهبی در سامانه طوبی به ۱۰۰ هیات رسیده است و این آمار با تلاش و پیگیری همکاران تبلیغات اسلامی و برنامه های فرهنگی و مذهبی روبه افزایش است .

وی برپایی نشست صمیمی هیات مذهبی و تشکل های دینی با استاندار را فرصت مناسبی برای طرح پرسش‌ها و مطالبات شهرستانی به منظور بر طرف شدن موانع و تقویت برنامه های فرهنگی هیات ها دانست که انتظار است تعامل میان مسئولین با هیات ها برای ایجاد رویدادهای فرهنگی برای مقابله با تهاجم فرهنگی بیشتر باشد .

در ادامه نشست هیات های مذهبی به بیان مطالبات استانی و شهرستانی پرداختند ،

امیر ندیمی ؛مسئول قرارگاه امام رضاع. از آستانه اشرفیه با دعوت از استاندار به ضیافت افطاری خیابانی و ترویج ساده زیستی تشویق مردم به این فرهنگ و سبک زندگی در راستای تحقق فرمایش حضرت آقا از وی خواست گروه های ۰هادی را حمایت کرده تا گروه جهادی در کنار مسئولین خدمات رسانی بخصوص قشر ضعیف داشته باشند
وی همچنین تعامل بیش از پیش ادرات را با هیات ها و گروه های جهادی خواستار شد و گفت: در آستانه اشرفیه جذب گردشگر به دلیل وجود حضرت آقا بسیار است که لازم است ادرات اقلام یارانه ای را در اختیار گروه های جهادی قراداده تا تسهیل و تسریع در امر خدمات رسانی برای گروه های جهادی و هیات ها فراهم شود.

عدم هویت زدایی ،عدم معرفی و انتصابات مسئولین با عنوان انقلابی ، اقدام وعمل جهادی مسئولین و مدیران انقلابی ، اشرافیت بیشتر نهادهای فرهنگی استان گیلان به موضوعات و مناسبت های مختلف ، تدابیر استانداربرای استان گیلان که پیرترین استان شناخته شده است، تعامل فرمانداران با ادرات و هیات های مذهبی شهرستان، تقویت نیروهای انقلابی در راه خدمت جهادی ، حمایت استاندار از جوانان ، درنظر گرفتن منبع درآمد برای بانوان بد سرپرست و بی سرپرست ، درنظر گرفتن منابع مالی برای هیات ها و اشتغال زایی برای جوانان و فعالین هیات ها برای ادامه دار شدن فعالیت های شان بعداز تشکیل زندگی و حفظ سنگر هیات مذهبی، از جمله مطالبات هیات های مذهبی و تشکل های دینی بود.

اسدالله عباسی ؛ استاندار استان گیلان در این نشست هیات های مذهبی را پرچمدار جبهه فرهنگی دانست و افزود: تاثیرگذار بودن مهم است و باید فضای استان و هیات ها بگونه ای معنوی باشد تاهرشخص مخصوصا جوانان متحول شوند.

استاندار گیلان با تاکید به تغییر ساختار ادارای با متانت و بدون شتاب زدگی گفت : عمق فاجعه در جامعه کم نیست مخصوصا در حوزه فرهنگ که باید گفت فقر فرهنگی و شکاف فرهنگی انسان را دچار گمراهی می کند و در تلاش هستیم در سند توسعه بخش فرهنگی و اقتصادی جایگاه گیلان مشخص شود و بی عدالتی وتبعیض ازبین برود .

عباسی از توجه ویژه دولت به بخش اشتغال گفت و اظهارداشت :۷۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار در حوزه اشتغال است که با حضور سرمایه گذاران درتلاش هستیم با شناسایی ۷۱۲ شرکت و کارخانه راکد در استان با قابلیت بکارگیری ۳۰۰ کارخانه وشرکت اشتغال افزایش یابد .

همچنین از اطلس سرمایه گذاری و پنجره واحد کسب و کار برای اولین بار در نظام جمهوری اسلامی گفت و تصریح کرد :درگیلان ۱۱۴ مجوز صادر شده و این یعنی سرمایه گذار برای سرمایه گذاری بدون اتلاف وقت اقدام به سرمایه گذاری می نماید و با شناسایی مناطق استان گیلان و متناسب با ظرفیت های استان و توجه به قابلیت های استان سرمایه گذاری در آن شهر و بخش صورت بگیرد .

وی ضمن تدوام این نشست ها و استفاده از ظرفیت هیأت مذهبی و تشکل های دینی را ضروری دانست تا چالش های بسیاری که در جامعه است باتوجه به فرصت های از دست رفته پیگیری شود و دستاوردها افزایش یابد .

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است