پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۳:۳۷
آخرین اخبار
30 دی 1394 ، ساعت 12:37 2,087 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :9226
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستانه‌اشرفیه:

نصب هرگونه گنبد و گلدسته فلزی در امامزادگان ممنوع شد.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان آستانه‌اشرفیه اعلام کرد: نصب هرگونه گنبد و گلدسته فلزی در امامزادگان ممنوع شد.
حجت‌الاسلام عباس خوبرو در گفتگو با خبرنگار جلال شرق بابیان این خبر گفت: بر اساس ابلاغ سازمان اوقاف کشور، گنبدهای پیش‌ساخته که از استیل، آهن و آلومینیوم تهیه می‌شده است بعد از مدتی، به خاطر باد، باران، سرما و گرما آن کیفیت خود را از دست می‌داد و از بین می‌رفت و باعث گرفتاری و ضرر و زیان به امام‌زاده می‌شد
وی خاطرنشان کرد: باید در سطح امامزادگان،  بایداز گنبد و گلدسته‌هایی که به‌وسیله خشت، آهن، آجر و سیمان و بر طبق اصول اسلامی – ایرانی درست می‌شوند استفاده گردد.
حجت‌الاسلام خوبرو بابیان اینکه سازمان درجاهایی با توجه به اقلیم خاص منطقه‌ای مجوز ساخت چنین گنبدهایی را داده است یادآور شد: اگر امام‌زادگانی نیازمند چنین گنبدهایی باشند در صورت تقاضای هیئت‌امنا و بررسی اوقاف می‌توانند مجوز را از سازمان دریافت کنند.
وی از هیئت‌امنای امامزادگان خواست اگر خیرانی می‌خواهند در ساخت چنین گنبدهایی اقدام کنند و نذرونیازی دارند باید در مسیر قانونی با اداره اوقاف هماهنگ شوند تا موارد ضروری امامزاده را احصاء و بر اساس نذرشان اقدام شود.
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه آستانه اشرفیه  تأکید کرد: با توجه به اقلیم گیلان و رطوبت بالا، باران، گرما و سرما و شرجی بودن آن ، ساخت گنبدهای پیش‌ساخته فعلا جواب نمی‌دهد و ما باید مدافع معماری اصیل ایرانی – اسلامی  خود، خصوصا در بحث گنبد و گلدسته‌ها باشیم و آن را رعایت کنیم.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است