دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
17 تیر 1395 ، ساعت 09:29 1,764 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17580
فیروزآبادی:

نظارت جدی و رصد فضای مجازی/مدیران کانال ها باید مجوز بگیرند.

دبیر شورای عالی فضای مجازی اشاره به این که در این فضا به راحتی تهمت زده می شود و یا اجحاف هایی به برخی افراد صورت می گیرد،گفت:‌ مدیران کانال ها باید مجوز بگیرند.

به گزارش جلال شرق ، ابوالحسن فیروزآبادی افزود: در حال حاضر شاهد نبود مسئولیت پذیری در فضای مجازی هستیم و گاهی دیده می شود، در این فضا به راحتی تهمت زده می شود و یا اجحاف هایی به برخی افراد صورت می گیرد.
وی گفت: اخیرا وزارت بهداشت و درمان در مکاتبه ای با شورای عالی فضای مجازی درخواست داشته که با برخی از افرادی که در کانالهای رایج فضای مجازی توصیه های پزشکی ارائه می کنند برخورد شود.
فیروزآبادی ادامه داد: در برخی کانال های فضای مجازی مصرف داروها و نحوه استفاده از غذاها به مردم توصیه می شود که بعضا ضد پزشکی است و حتی برخی افراد در این فضا کسب و کار دارند و هیچ نظارتی هم اعمال نمی شود.
وی گفت: اگر بنا باشد جایی توصیه آموزشی ارائه شود از آنجایی که این توصیه تخصصی و به سلامت جامعه ارتباط دارد باید مجوزهای لازم صادر شود.
فیروزآبادی تاکید کرد: در حوزه فعالیت های رسانه ای هم همین قضیه مطرح است و افرادی که در فضای مجازی فعالیت رسانه ای دارند باید درباره آنچه منتشر می کنند مسئولیت پذیر باشند.
دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به برخی تخلفات در فضای مجازی افزود: برخی ضمن اقدام به فروش اقلام ممنوعه در فضای مجازی حتی کالاهایی را با قیمت های غیرواقعی عرضه می کنند و نکته مهم این است که چنین افرادی از مقررات کشور و پرداخت مالیات تبعیت نمی کنند.
فیروزآبادی در پاسخ به این سئوال که در صورت تخلف چه پیش بینی هایی شده است، گفت: در حال حاضر به نظر می رسد که نظارتی در فضای مجازی اعمال نمی شود اما اخیرا اعلام کرده ام که باید آنچه در فضای واقعی وجود دارد در فضای مجازی هم پیاده سازی شود.
وی تاکید کرد: نظارت بر فضای مجازی به منزله محدودسازی نیست.
فیروزآبادی با بیان این که کار شورای عالی فضای مجازی نظارت بر این فضا است، گفت: دبیرخانه شورای عالی فضای مجازی با سیاست گذاری مناسب، شرایط را برای رصد بهتر و نظارت بر فعالیت های مجازی مهیا می کند و ما به هیچ وجه درگیر کار اجرایی نمی شویم.
وی در پاسخ به این سئوال که چه نهادی متولی صدور مجوز فعالیت در فضای مجازی است، تاکید کرد: سازمان هایی که در فضای واقعی مسئول صدور مجوز هستند باید مجوزهای فعالیت در فضای مجازی را نیز صادر کنند./خبرگزاری صدا و سیما
کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است