سه شنبه, ۱۸ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
16 تیر 1401 ، ساعت 06:38 286 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71183
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان:

نظام بندی به نفع جریان فعال و حرفه ای رسانه ، پالایش بانک اطلاعاتی و پیگیری مسکن خبرنگاران درحال انجام است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد استان گیلان در دیدار با بانوان بسیج رسانه گفت: نظام صنفی خبرنگاران به منظور رفع مشکلات خبرنگاران تاسیس می شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، رضا ثقتی ضمن تقدیر و تشکر  از اقدامات بسیار خوب  سپاه در حوزه فرهنگ و هنر اظهارکرد :سپاه و بسیج    علاوه بر نقش مهم و اساسی  در حوزه سیاسی و نظامی ، در تمام حوزه های فرهنگی ، اجتماعی و اقتصادی در  میدان  عمل بوده است و کمک حال دولت ها است .

وی  مقوله فرهنگ را  مقوله فراسازمانی دانست و اظهار کرد : فرهنگ و ارشاد حوزه اقلیمی بسیار وسیعی دارد و دایره مطالبات و در خواست ها بسیار است و به منظور ترویج فرهنگ ایرانی  ، سبک زندگی  اسلامی همه سازمان ها، نهادها و ارگان  دراین حوزه ورود کنند .

 

ثقتی  با اشاره  به اینکه رسانه  های استان گیلان با برترین ها در رسانه مکتوب و مجازی حرفی برای گفتن دارند خاطر نشان کرد  : عین مساوات  عمل کردن عدالت نیست چرا که رسانه های استان گیلان به لحاظ کیفیت و کمیت بهترین هستند،نظام بندی به نفع جریان فعال و حرفه ای رسانه ،  پالایش بانک اطلاعاتی ، پیگیری مسکن خبرنگاران ،  عادلانه سازی آگهی های مطبوعاتی از اولویت های خدمت در حوزه رسانه می باشد تا بسمت حرفه ای شدن در حوزه رسانه پیش رویم .

 

مدیر کل ارشاد و فرهنگ واسلامی رسانه ها را بازوان مدیران ومسئولین دانست و افزود: عدم  پاسخگویی برخی از مدیران به رسانه ها باتوجه به اینکه اقدامات جهادی هم دارند  نگران کننده است که در جلسات  استانداری به این امر مهم  مورد بررسی قرار می گیرد .

 

ثقتی ادامه‌داد :  گیلان ظرفیت مطالبه گری بسیار خوبی دارد که از رسانه ها انتظار است در ثبت رویدادهای ملی  بیش از پیش همکاری داشته باشند .

نظام صنفی خبرنگاران به منظور رفع مشکلات خبرنگاران تاسیس می شود

مهدی پارسا ؛رئیس بسیج رسانه استان گیلان در این نشست  از پیگیری  طرح جامع صنفی خبرنگاران از سوی مسئولین ذی ربط گفت و تصریح کرد:خبرنگاران  پل و رابط بین مردم و مسیولین هستند و لازم است درخصوص امور صنفی و مسایل مربوط به آن اقدام جدی شود تا مشکلات این قشر رفع  شود.

 

وی افزود:دشمن درجنگ نرم درصدد تضعیف باورها ، اعتقادات، تخریب نظام و انقلاب است که انتظار است  رسانه ها به عنوان افسران جبهه جنگ نرم به منظور تحقق فرمایش رهبر معظم امام خامنه ای  «جهادتبیین »  بصورت جهادی ورود کنند.

 

پارسا قلم خبرنگار را سلاح دانست و خاطر نشان کرد: بزرگ نمایی و سیاه نمایی  مشکلات ایران از توطئه های دشمن است که لازم است  رسانه با قلم خود در تولید  اخبار مثبت چون افتخارآفرینی ها و موفقیت های ایران ،دستاوردهای نظام و انقلاب  و بازنشر آن ،  فتنه های دشمن را خنثی کند .

رییس سازمان بسیج رسانه خواستار  جدایی بیمه خبرنگاران از صندوق اعتباری هنر شد و اظهار کرد:  جداسازی بیمه خبرنگاران و  رتبه بندی خبرنگاران می تواند اقدام اولیه در راستای احقاق حقوق خبرنگاران باشد که بسیج رسانه در حال بررسی و پیگیری مستمر این امر  در دیدار با نمایندگان  می باشد .

 

بانوان رسانه ای استان گیلان دراین نشست از اهم مشکلات صنفی خبرنگاران دراستان و شهرستان گفتند و قرار شد ضمن بررسی و پیگیری مشکلات صنفی خبرنگاران جلسه ماهانه برای وصول به نتیجه و حضور در شهرستان ها  ازسوی  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان صورت گیرد .

گزارش و عکس : هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است