چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
22 دی 1395 ، ساعت 12:20 1,778 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :25296

نقدهایی که امروز بین سران قوا رسانه‌ای می‌شود به مصلحت نظام نیست

نماینده مردم شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر گفت: نقدهایی که امروز بین سران قوا، رسانه‌ای می‌شود به مصلحت نظام نیست

به گزارش جلال شرق، محمدحسین قربانی با اشاره به تدبیر مقام رهبری مبنی بر وحدت بین سران سه قوه اظهار کرد: به تعبیر رهبر انقلاب این بگومگوها نیز در دوره‌های قبل وجود داشت شاید یکی از مؤلفه‌هایی که بین دولت دهم و مجلس آن یکشنبه سیاهی که به وجود آمده بود عدم برگزاری نشست‌ها و نبود گفتمان بوده است.

وی با اظهار تأسف از پررنگ شدن چنین گفتمانی در جامعه افزود: وحدت بین سران قوا یکی از اصول مصمم نظام جمهوری اسلامی است که مقام معظم رهبری این را تدبیر کرده است،.

قربانی با اشاره به نشست وی با رئیس دستگاه قضا گفت: من اخیراً جلسه‌ای که با رئیس محترم قوه‌ی قضاییه داشتم این مسئله را به ایشان با شفافیت در میان گذاشتم و از ایشآن‌هم خواستم با توجه به حساسیت کشور و تفکیک قوایی که است به شوخی هم گفتیم انتظار داریم متلک‌ها را نسبت به رئیس‌جمهور یک مقدار کمتر بکنند.

نایب‌رئیس کمیسیون بهداشت و درمان خاطرنشان کرد: باور داریم نقدهایی که امروز رسانه‌ای می‌شود بین سران قوا یک مقدار به مصلحت نظام نیست و مشکلات امروز مردم معیشت، اشتغال، رکود، فقر و فرزندان تحصیل‌کرده بیکار آنان است

وی با اشاره به اینکه اگر سران قوا بنشینند و حرف‌وحدیثی هم است در بین خودشان حل کنند تصریح کرد: اصل تفکیک قوا راداریم و هر کس باید کار خودش را بکند و دخالت در بین حوزه‌ی اختیارات همدیگر، معمولاً این‌چنین فضایی را به وجود می‌آورد.

وی افزود: تفکیک قوا که برای همه‌ی آقایان محرز است باید این تفکیک قوا به شفایت مشخص شود و در نشست بین سران قوا وحدت رویه ایجاد شود والان ما بیش از همه به وحدت رویه بین سران قوا نیاز داریم..

قربانی تأکید کرد: قاضی باید این استقلال رأی داشته باشد و بدون غوغا سالاری و جوّهای حاشیه‌ای رسانه‌ای باید قاطعانه و منطبق بر واقعیات و منصفانه رأی خودش را صادر کند.

وی گفت: شما در تمام دنیا مانند کره‌ی شمالی، کره‌ی جنوبی و در ایتالیا نخست‌وزیررا ببینید که برای اختلاس حداقلی بدون غوغا سالاری پای میز محاکمه کشیده می‌شوند ، همه باید بپذیریم اختلاس، اختلاس است در هر جایگاهی باشد،.

نماینده مردم شهرهای آستانه و بندر کیاشهر ادامه داد: الآن بیایم بگوییم که چه کسانی بابک زنجانی را پرورش دادند، ربطی به مسائل سیاسی ندارد و من فکر می‌کنم این‌ها یک مقدار به حاشیه رفتن است و برای افکار عمومی جامعه ذهنیت ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: قاضی باید استقلال رأی داشته باشد و قاطعانه بتواند منطبق بر واقعیات رأی خودش را صادر بکند و قطعاً این به عزت جمهوری اسلامی و اقتدار نظام است و شفافیت مردم برای رسیدگی در نظام بیشتر می‌شود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است