چهارشنبه, ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۲۳:۱۵
آخرین اخبار
18 مرداد 1394 ، ساعت 19:17 441 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1308

نمایشگاه تابستانه صنایع دستی در آستانه اشرفیه گشایش یافت

رییس اداره میراث فرهنگی ،صنایع دستی و گردشگری شهرستان آستانه اشرفیه در حاشیه افتتاح این نمایشگاه گفت : این نمایشگاه با همکاری هنرمندان تحت پوشش این اداره و شهرداری آستانه اشرفیه برپا شده است.
به گزارش جلال شرق ،علیرضا زارع کار افزود : معرفی صنایع دستی هنرمندان شهرستان به مسافرین و گردشگران از اهداف مهم برپایی این نمایشگاه است.
وی با اشاره به اینکه این نمایشگاه تا پایان شهریورماه امسال برای بازدید مسافرین و علاقه مندان برپا خواهد بود یادآور شد : در این نمایشگاه تعداد ۱۰ نفر از هنرمندان آثار صنایع دستی خود را در ۱۰ غرفه در معرض دید عموم قرار داده اند .
زارع کار اظهار داشت : مرواربافی ، حصیر بافی ، صنایع چوب ، سراج سنتی ، گلیم بافی و…از جمله محصولات صنایع دستی هنرمندان شهرستان است که در این نمایشگاه عرضه شده است.
وی خاطر نشان کرد : در حاشیه برپایی نمایشگاه تابستانه صنایع دستی آستانه اشرفیه انواع غذاهای محلی ، نان محلی ، محصولات کشاورزی شهرستان مانند بادام زمینی ، چای ، برنج ، کدو و…نیز عرضه می شود.
وی در ادامه تولید محصولات متنوع صنایع دستی را از مهمترین منابع درآمدی هنرمندان این شهرستان عنوان کرد و گفت : هم اکنون حدود یکهزار نفر از هنرمندان صنایع دستی در سطح این شهرستان شناسایی شده اند.
زارع کار با بیان اینکه از این تعداد ۴۵۱ هنرمند تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند افزود : روستاهای کورکاء و عبدا…آباد از مهمترین مراکز تولید صنایع دستی شهرستان آستانه اشرفیه به شمار می روند.
وی ضمن تاکید بر حمایت هرچه بیشتر از تولید کنندگان صنایع دستی این شهرستان اظهار داشت : در حال حاضر تعداد ۳۶ کارگاه صنایع دستی مهم در این شهرستان فعالیت دارند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است