یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۵۴
آخرین اخبار
19 اردیبهشت 1395 ، ساعت 10:47 2,141 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14556
نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر:

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر: نبود اراده قوی در حاکمیت یکی از عمده مشکلات سند تحول آموزش‌وپرورش است

نماینده مردم آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر در جمع فرهنگیان این شهرستان گفت: نبود اراده قوی در حاکمیت یکی از عمده مشکلات سند تحول آموزش‌وپرورش است.
به گزارش جلال شرق، محمدحسین قربانی بابیان این‌که در کمتر از دو دهه دو سند تحول آموزش‌وپرورش و سلامت ابلاغ‌شده است اظهار کرد: سند آموزش‌وپرورش که قبل از سند تحول ابلاغ شد چه شده است که سند سلامت به‌عنوان یک سند قابل دفاع و استناد و برای آحاد جامعه قابل‌لمس باشد.
وی با تصریح این نکته که سند تحول سلامت با یک اراده قوی در مجلس و دولت به‌پیش رفت و مجلس با در نظر گرفتن ۱ درصد ارزش‌افزوده بالغ‌بر ۵ هزار میلیارد تومان توانست یک معضل جامعه و کشور را برطرف کند.
قربانی خاطرنشان کرد: طی دو سال ۹۳ و ۹۴ سند تحول سلامت با همه فرود و فرازها اجرا شد و امروز به‌عنوان یک حرکت قابل دفاع در نظام است.
عضو گروه بهداشت و درمان مجلس، نبود منابع مالی را دومین مسئله در عدم اجرای سند تحول آموزش‌وپرورش نام برد و تأکید کرد: اگر منابع مالی دولت هم تأمین گردد ولی آن اراده نباشد منابع به انحراف می‌رود و امروز یکی از ضعف‌های مدیریت در نظام و حاکمیت، نبود اراده قاطع در حوزه آموزش‌وپرورش است.
وی بابیان اینکه امروز معیشت یکی از دغدغه‌های جامعه فرهنگیان است خاطرنشان کرد: اگر نکته نظرات بازنشستگان و نقش فرهنگیان و معلمان را که ساختار تحول آموزش‌وپرورش ببینیم آنگاه می‌توانیم در رفع نواقص گام‌های بهتری را برداریم.
قربانی پاشنه آشیل و ضعف آموزش‌وپرورش را در بازنشستگان عنوان کرد و ادامه داد: این قشر در سند تحول آموزش‌وپرورش دیده نشده است.
نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر در فرهنگ جامعه و تعلیم و تربیت، انتقال تجارب گذشته به نسل آینده توسط معلم و فرهنگی انجام نگیرد آن جامعه دچار مشکل خواهد شد
وی یادآور شد: باور دارم که مجلس دهم با همان همدلی و همراهی با دولت، فضا را برای بهتر شدن هموارتر خواهد کرد.
قربانی با تصریح این مطلب که روابط معناداری امروز دنیا باما برقرار کرده است و این‌یکی از موفقیت‌های است که برای نظام ما حادث‌شده است تأکید کرد: ورود هیئت‌ها از کشورهای توسعه‌یافته به ایران دارای یک پیام خوب برای مردم است اگرچه طرف‌های مقابل برجام به بخشی از تعهدات خود عمل نمی‌کنند.
وی بابیان اینکه ما نمی‌توانیم حصار بلندی دور خود بکشیم و با دنیا ارتباط نداشته باشیم ابراز امیدواری کرد با هدایت‌های مقام معظم رهبری بسیاری از موانع هموارگردد.
قربانی خاطرنشان کرد: ملت ایران باصلابت و استواری به‌پیش خواهد رفت تا عزت و عظمت وی زیر سؤال نرود و آنچه هم در مجلس دهم طی خواهد شد در جهت همدلی و همراهی با دولت و گرفتن حقوق ملت ایران خواهد بود.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است