پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
30 شهریور 1396 ، ساعت 20:40 2,146 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :32351
برای دومین بار به دلیل حدنصاب نرسیدن اعضا:

نمایندگان شورای شهرستان و استان در آستانه‌اشرفیه انتخاب نشدند.

برای دومین بار به دلیل عدم حضور دو نفر از اعضای شورای شهرهای آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر ، نمایندگان شورای  شهرستان و استان انتخاب نشدند .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق  ، در این دوره از انتخابات که باید نمایندگان شورای شهرستان  و نماینده استان معرفی شوند  با حضور علی‌رضا تربیعی ، حسن شوقی ؛ علی‌اکبری ، و عدم حضور سرکار خانم محمد دوست و اجتماعی  به حدنصاب نرسید و برای دومین بار نمایندگان شهرستان و استان انتخاب نشدند.

شنیده‌ها حاکی از عدم حضور  بانوان عضو شورای شهر آستانه و بندر کیاشهر در جلسه تعیین هیئت‌رئیسه به خاطر نرسیدن به جمع‌بندی برای پست ریاست شورای شهرستان و استان است که غایبان جلسه خواستار هر دو کرسی سمت‌های  یادشده هستند.

یکی از اعضای شورای حاضر به خبرنگار ما گفت: جا دارد با توجه به دغدغه‌ای که در شهرستان وجود دارد و تسریع برای معرفی نمایندگان شورای شهرستان و استان ، دیگر اعضای غایب دلایل خود را مبنی بر طرح و ایده و برنامه‌ها در نشست ارائه داده و  در صورت ادله کامل بارأی اکثریت حاضر انتخاب شوند.

یکی عضو دیگر شورا نیز گفت: در تماسی که از عدم حضور  آنان سؤال شد پاسخ  گرفته شد که ۳ نفر از اعضای شورا باید به ما رأی دهند در غیر این صورت  در نشست حاضر نخواهیم شد .

جلال شرق :  البته این حق قانونی اعضای شورا است که در نشست‌ها حضور یابند و یا نیابند ولی بر اساس نص صریح قانون شوراها در صورت عدم حضور بیش از یک نفر به‌صورت هدفمند ،  بر اساس ماده ۸۱ قانون شوراها ، اخلال در جلسه محسوب می‌شود هم‌چنین بر اساس ماده ۸۲ مکرر در صورت عدم حضور نمایندگان شورای شهرستان و استان در۳ جلسه متوالی و یا ۶جلسه غیر متوالی   از عضویت در شورای شهرستان و استان عزل خواهند شد .

نکته حائز اهمیت در انتخاب اعضا  به‌ویژه نماینده استانی ، استفاده از ظرفیت استانی برای توسعه شهرستان است که در صورت عدم حضور نماینده این شهرستان  نه اینکه امتیازی برای شهرستان نخواهد داشت  بلکه باعث خواهد شد که کرسی‌های مدنظری را که می‌توانیم در استان کسب کنیم آن را نیز از دست خواهیم داد.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است