پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۲۷
آخرین اخبار
22 تیر 1395 ، ساعت 12:10 1,738 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :17900

نوبخت: دولت اجازه نمی‌دهد عدم تعادل در پرداخت‌ها ادامه یابد /با شتاب رشد اقتصادی را دنبال می‌کنیم

سخنگوی دولت گفت: دولت در زمینه پرداخت حقوق‌های نامتعارف فعالانه ضمن عزل برخی مدیران اجازه نخواهد داد عدم تعادل بین پرداخت‌ها و حقوق‌ها ادامه یابد.
 به گزارش جلال شرق محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت در نشست هفتگی خود با خبرنگاران با بیان اینکه اکنون ۲۹ هزار و ۵۹۹ واحد تولیدی برای دریافت تسهیلات سرمایه گردش از طریق بانک ثبت‌نام کردند، گفت:‌ از این تعداد حدود ۶ هزار و ۹۴۰ واحد به بانک‌ها معرفی شدند.

اهم سخنان وی به نقل از خبرگزاری‌ها به شرح زیر است:

*{با اشاره به خرید تضمینی محصول استراتژیک گندم} تاکنون ۶ میلیون و ۵۸۳ هزار تن گندم به ارزش ۸ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان خریداری شده است. در مجموع ۱۳ نفر از مدیران به دلیل دریافت حقوق نجومی عزل شدند و یا استعفا دادند‎.

*براساس آخرین اطلاعات ۴۵۶ واحد تولیدی در مرحله معرفی به شعب بانک‌ها برای دریافت تسهیلات سرمایه در گردش در کل کشور هستند

*۴۲۰۰ میلیارد تومان برای ترمیم حقوق کارکنان دولت اختصاص می یابد.

*دولت در زمینه پرداخت حقوق‌های نامتعارف فعالانه وارد عمل شد و ضمن عزل برخی مدیران متخلف این روند را وسعت می‌دهد و اجازه نخواهد داد عدم تعادل بین پرداخت‌ها و حقوق‌ها ادامه یابد.

*آخرین گزارش در مورد خروج ۹۰ هزار تاکسی بود. تا الان حدود ۵۷ هزار خودرو ثبت‌نام شده که همچنان سیاست ما برای نوسازی ناوگان تاکسیرانی ادامه دارد و افراد با تسهیلات ویژه می‌توانند از خودرو نو استفاده کنند.

* در سه ماهه اول سال ۴ میلیارد و ۲۰۰ میلیون برای اصلاح حقوق‌ها اختصاص دادیم، اما این رقم دیده نشد و رضایت ایجاد نکرد.

*فیش‌های نجومی نارضایتی ایجاد کرد. دولت باید این موضوع را ریشه‌کن کند. برخی تغییرات مدیریتی ایجاد شد و این دامنه گسترده می‌شود تا عدم تعادل در حقوق نباشد. دولت به صورت جهت‌دار و با برنامه برای شتاب رشد اقتصادی فعالیت می‌کند و بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان برای طرح‌های عمرانی تخصیص دادیم که عمده آن در تیرماه پرداخت شد./خبرانلاین

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است