چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۱۷
آخرین اخبار
18 بهمن 1394 ، ساعت 18:23 2,013 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :10150
حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه :

نگارخانه هنرهای تجسمی ؛ در ارتقای سطح فرهنگ و هنر مؤثرند

حجت الاسلام دکتر محمد ساجدی که در مراسم افتتاح نگارخانه هنرهای تجسمی اداره ارشاد آستانه اشرفیه حضور یافته بود گفت: نگارخانه هنرهای تجسمی ؛ در ارتقای سطح فرهنگ و هنر موثرند
به گزارش جلال شرق ، امام جمعه آستانه اشرفیه بعد از بازدید از آثار ارایه شده ۲۴ نفر از خوشنویسان در نگارخانه که در معرض دید علاقه مندان قرار گرفته بود در گفتگو با جلال شرق در باره تاثیر افتتاح چنین مکان هایی برای به نمایش گذاشتن آثار هنری گفت: در نگاه اولیه و ساده ، نگارخانه یک فرصت و میدانی است برای بخشی از هنرمندان ، و وقتی این امکان فراهم می شود هنرمند از انزوای شخصی خود و یا حتی از انزوای صنفی خارج می شود و اثر هنریش را در معرض دید همگان قرار می دهد .
وی با بیان اینکه با عرضه آثار هنری همه شهروندان از هنر به نمایش گذاشته شده بهره مند می شوند به نتیجه آثار جانبی آن اشاره کرد و اظهار کرد : با افتتاح گالری ها ، و آثار ارائه شده ، افزاد مستعد به آن رشته هنری علاقه پیداکنند و اگر جنبه بدوی و آماتور داشته باشند بتوانند روند پیشرفت تر و حرفه ای تری پیدا کنند.

IMG_2165
وی یاد آورشد : نگارخانه ها در مجموع ، محملی است بین هنرمندان و مخاطبان خود برای عرضه آثار شان، و همچنین برای ایجاد تعامل با مخاطبانشان و جذب افراد مستعد که در مجموع می تواند در جهت ارتقای سطح فرهنگ و هنر شهرستان کمک و مفید باشد.
دکتر ساجدی درباره مضامین و محتوای آثار ارائه شده در این گالری گفت: معمولا در هنر خوش نویسی، از نظم ها یا متون و اسناد تاریخی استفاده می کنند همه اینها به اعتبار پیشینه غنی ما در حوزه شعر و نظم و نثراست .

امام جمعه آستانه اشرفیه تصریح کرد : طبعا ً مطلوب خواهد بود که عرض کنم فرصت و مجالی نوع و نگاه جدیدی در این حوزه باید فراهم شود و این از اقتضائات هنر است و هنر می تواند این ویژگی را علاوه بر بهره مندی و برخورداری از میراث گذشته نگاه نوع و حرف تازه ای را با خود به همراه بیاورد تا به سمت بالندگی و رشد حرکت کند.
وی در پایان این گفتگو حرف تازه و نگاه نو در عرصه هنر قابل توجیه و قابل استماع است ادامه داد: باید سرمایه اصلی که در میراث هنری ما دیوان حافظ ، شعر و نثر سعدی و سایر بزرگان و حتی شخصیت های هنری معاصر که حامل پیام های ارزشمند فرهنگی است استفاده شود .

IMG_2101

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است