یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۲۱
آخرین اخبار
7 خرداد 1395 ، ساعت 18:28 2,183 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :15399
وزیر فناوری و ارتباطات در آستانه اشرفیه اعلام کرد

نگاه جدی دولت ایجاد اینترنت در روستاهاست

وزیر فناوری و ارتباطات صبح امروز در جلسه شورای اداری شهرستان آستانه اشرفیه با بیان این مطلب افزود: دولت تلاش دارد تا با برنامه ریزی مناسب، زمینه توسعه اقتصادی در کشور را فراهم آورد.
به گزارش جلال شرق ، وی با یادآوری نامگذاری سالجاری از سوی رهبر معظم انقلاب ادامه داد: تدوین برنامه پنج ساله ششم توسعه بر مبنای اقتصاد مقاومتی، نشان دهنده آن است که دولت، رهنمودهای رهبری را در اولویت برنامه های خود قرار داده است.
وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات بیان کرد: این اهتمام دولت و نیز ارائه طرح ها و برنامه هایی بر اساس راهبرد اقتصاد مقاومتی، تلاشی در جهت رفع دغدغه های معیشتی مردم و اشتغالزایی در کشور است.
وی در ادامه سخنان خود، به نگاه ویژه دولت در بخش ارتباطات مناطق روستایی اشاره و خاطرنشان کرد: دولت می کوشد با ارائه خدمات ارتباطی و اینترنتی در روستاها، زمنیه اجرای طرح های خدماتی را در این مناطق فراهم کند.
واعظی با یادآوری عهد آغازین دولت تدبیر و امید از همان روزهای اول فعالیت برای تعالی جایگاه مردم شریف ایران و نیز نظام مقدس اسلامی گفت: اعتقاد دولت یازدهم این است که ملت ایران، سزاوار کرامت و رفاه بیشتری است و باید از ظرفیت ها و نعمت های خدادادی، در حوزه های مختلف بهره بیشتری بگیریم.
وی منابع نفت و گاز کشور را بخشی از این نعمت ها خواند و ادامه داد: نیروهای انسانی مستعد و فرهیخته کشور که در عرصه های مختلف در حال فعالیت هستند، مهمترین ظرفیتی است که باید از آنها برای توسعه ایران اسلامی استفاده کنیم.
واعظی در بخش دیگری از سخنان خود، یاد و خاطره شهیدان را گرامیداشت و افزود: دستاوردهای کنونی کشور، مدیون خون پاک شهداست و همگان باید به ارزش ها و آرمان های والای شهدا وفادار باشیم.
وی همچنین با قدردانی از ایثار و مجاهدت شهدای مدافع حرم گفت: دشمنان اسلام در تلاشند تا شیعه هراسی و ایران هراسی را در منطقه رواج دهند حال اینکه مردم و جوانان ما به اسلام، مسلمانان و جهانیان نگاهی دوستانه و رفیع دارند.

وی بابیان اینکه برای ایجاد فیبر نوری حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف در آستانه‌اشرفیه کمک می‌کنیم گفت: نگاه جدی دولت ایجاد اینترنت در روستاهاست و تمام روستاهای آستانه‌اشرفیه به اینترنت متصل شده است و این نگاه صرفاً برای اینترنت دار شدن روستاییان نیست بلکه هدف اصلی دولت ارائه خدمات الکترونیکی ازجمله مباحث آموزشی و بهداشتی در روستاهاست.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره تحقق اعتبار ۱۳ میلیاردی پل کابلی آستانه‌اشرفیه گفت: برای تأمین اعتبار در این زمینه با نوبخت صحبت‌هایی انجام می‌شود.
در پایان جلسه شورای اداری آستانه اشرفیه، با اهدای لوح یادبودی، از پدر، مادر و همسر شهید جمال رضی از شهدای مدافع این شهرستان تجلیل شد.
همچنین  با حضور محمود واعظی وزیر ارتباطات و فنآوری اطلاعات، یک پروژه ارائه خدمات اینترنت پرسرعت در روستای بازان بخش مرکزی شهرستان آستانه اشرفیه به بهره برداری رسید.

IMG_9336

متاسفانه برجام را با حد یک تفاهم نامه اقتصادی پایین می آورند
در آغاز نشست شورای اداری فرماندار آستانه اشرفیه ضمن خیر مقدم به دکتر واعظی و دکتر نجفی  به تلاش دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف اجتماعی و سیاسی اشاره کرد و با توصیف استاندار گیلان به عنوان یک انسان متفکر ، پر تلاش و مدیر گفت: فضایی که استاندار گیلان در این استان به وجود آمده است همه مسئولین با همدلی و سر شار از شور و با تلاش وافر در ارائه خدمت به مردم هستند.

رحیم حیدری با بیان اینکه بعضی ها متاسفانه برجام را با حد یک تفاهم نامه اقتصادی پایین می آورند افزود : موضوع برجام در واقع به رسمیت شناختن انرژِ ی هسته ای در ایران بود و شناساندن ایران اسلامی به جهان که ملت ایران ملتی صلح دوست در دنیاست.

فرماندار آستانه اشرفیه به نیازهای این شهرستان در بخش مختلف اشاره کرد و اظهار امیدواری کرد که در بازسازی و نوسازی شبکه های روستایی و بندر کیاشهر و هم چنین فیبر نوری  دستورات لازم در این سفر به همکاران وی داده شود
به گزارش جلال شرق روز گذشته (پنجشنبه) نیز با حضور واعظی ۱۲ طرح زیرساخت ارتباطاتی و فناوری اطلاعات گیلان بطور همزمان از طریق ویدئو کنفرانس در رشت افتتاح شد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است