پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۱۶
آخرین اخبار
21 اردیبهشت 1395 ، ساعت 11:47 516 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14647
مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان:

نگاه فرهنگی،ادب و اخلاق مداری بسیاری از مشکلات را حل می کند

مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان  در نشست اعضای انجمن کتابخانه های شهرستان آستانه اشرفیه در بندرکیاشهر گفت:نگاه فرهنگی ،ادب و اخلاق مداری بسیاری از مشکلات را حل خواهد کرد.

به گزارش جلال شرق ،محمدپور با بیان اینکه سیاست نهاد کتابخانه ها بر اساس کتابخانه محور است و شیوه های اجرایی آن با کتابدار است اظهارکرد:وقتی یک مقوله فرهنگی در یک شهر مطرح می گردد باید همه مسئولین تلاش کنند.

وی با ببان این که نگاه ما تعامل باشهرداران است افزود:اگر چه قانون این اختیار را برای نهاد کتابخانه ها گذاشته که خودشان از منابع تعربف شده شهرداری ها ۲درصد طلب خود را برداشت کنند ولی بیشتر کار فرهنگی مدنظر ماست.

مدیر کل کتابخانه های عمومی گیلان به نقش شهرداری ها دربهره مندی شهروندان از حقوق شهروندی اشاره کرد و یاد آور شد :دسترسی شهروندان به کتاب و ایجاد فضای مناسب برای مطالعه باید از سوی شهرداری ها مدیریت شود که نهاد کتابخانه ها در راه اعتلای مطالعه به کمک شهروندان و شهرداری ها آمده است.

وی با تصریح سخن رهبری که  توسعه کتابخانه ها را واجب عمومی توصیه فرمود ند افزود:امیدواریم برای مردم این شهرستان خدماتی ارائه گردد که نام نیک از عملکرد مسئولین در حوزه کتاب و کتابخانه برجای بماند.

محمد پور ضمن تقدیر از سلیمانی شهردار آستانه اشرفیه و خوشاد شهردار بندرکباشهر گفت:ما در بخش کتاب خوب که مخاطب را جذب کند کتاب کم داریم.

وی با بیان اینکه از ۱۰۱ کتابخانه موجود  استان گیلان حداقل  ۸۳ کتابخانه قطع مخزن ندارد اظهار کرد:ما به طور متوسط و حداکثر تا دو هفته بسته هایی برای کتابخانه های استان تعریف و لحاظ کرده این که در اختیار آن ها قرار می گیرد.

محمد پور اظهار امیدواری کرد کتابخانه اهل بیت(ع) که از یادگاری های عالم ربانی آیت الله امینیان است با کمک خیرین کتابخانه ساز طی سه ماه آینده توسعه اش به پایان برسد.

فرماندار آستانه اشرفیه با اشاره به وضعیت مالی شهرداری ها اظهار امیدواری کرد حوزه کتاب و کتابخوانی با حمایت شهرداری های آستانه و بندر کیاشهر ترویج پیدا کند.

رحیم حیدری افزود:نگاه ما  اشاعه فرهنگ کتابخوانی  در جامعه است زیر با مطالعه کتاب های خوب و به روز می توان جامعه ای داشته باشیم که بر اساس دانا محوری و درک متقابل از هم رفتار کند.

امام جمعه بندر کیاشهر نیز گفت:با توجه به سال اقتصاد مقاومتی  ،اقدام و عمل باید هربرنامه اقتصادی دارای یک پیوست فرهنگی باشد زیرا آرمان شهر اقتصادی بدون فرهنگ کاری را از پیش نمی برد.

حجت الاسلام کریمی افزود:شهرستانی با جمعیت بالای یکصد هزارنفر و با عضو نزدیک به ۱۷۰۰نفر مناسب جایگاه شهر مذهبی نیست باید ایراد کار را دید و باید به مسایل نرم افزاری کار و تنوع سازی فرهنگ کتابخانه توجه شود.

شهردار آستانه اشرفیه نیز ضمن آمادگی شهرداری این شهرستان برای توسعه و گسترش کتابخوانی گفت:ما وظیفه خود می دانیم که در بحث فرهنگ سازی کتابخوانی که در ازدیاد دانش و فرهنگ جامعه موثر است کمک کنیم.

عبدالرضا سلیمانی از احداث میدان کتاب در پارک ساحلی آستانه خبر داد و افزود:در صورت تحقق در آمدهای شهرداری تمام مطالبات ۲درصد کتابخانه ها پرداخت خواهد شد.

در ادامه این نشست ضمن معرفی رقیه زرگری به عنوان رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان وی گزارشی را از روند پیگیری مصوبات قبلی انجمن به حاضران ارائه داد

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است