جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
22 شهریور 1395 ، ساعت 10:48 426 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :21061
مدیر کارخانه بادام خشک‌کنی نوین گیلان:

هدف از راه‌اندازی کارخانه، خدمت به بادامکاران منطقه است/کاهش ۲۰درصدی به دلیل نزولات آسمانی و آفت در برداشت بادام منطقه داشتیم

مدیر کارخانه بادام خشک‌کنی نوین دهسر، هدف از راه‌اندازی کارخانه بادام خشک‌کنی نوین را خدمت به بادامکاران منطقه اعلام کرد.

پرویز رحیمی در گفتگو با جلال شرق بابیان اینکه چون خودم یک بچه کشاورز بودم و می‌خواستم، خدمتی به کشاورزان منطقه انجام دهم اظهار کرد: زمانی که کشاورزان پس از برداشت بادام آن را با دردسر می‌فروختند برای خدمت به این قشر با راه‌اندازی این کارخانه که دارای ۱۶۰۰ مترمربع سالن و هرروز حدود ۶۰ تن بادام خیس را خشک می‌کند راه‌اندازی کردم

وی بابیان اینکه در این کارخانه ۴۵ نفر به‌صورت مستقیم اشتغال دارند افزود: این کارخانه ضمن خشک‌کردن بادام کشاورزان، با انباری که برای بادام و حتی شلتوک پس از خشک‌کنی تمهید دیده‌ایم از محصول آنان تا زمان فروش نگه‌داری می‌کنیم.

img_2032

رحیمی راه‌اندازی کارخانه برنج‌کوبی را از دیگر برنامه‌های خود برای خدمت به کشاورزان برنج‌کار عنوان کرد و خاطرنشان کرد: با نصب دستگاه‌های پوست‌کنی بادام و بو دادن بادام درصدد نصب دستگاه بسته‌بندی بادام نیز هستیم که انشا الله به امید خدا تا چند ماه دیگر بسته‌بندی بادام نیز نصب خواهد شد.

مدیر کارخانه بادام خشک‌کنی نوین ده سر هزینه خشک‌کنی هر تن بادام‌زمینی را ۲۵۰ هزار تومان نام برد و گفت: قیمت بادام‌تر که روزی ۲ تا ۳ هزار تومان بود امروز به ۶ هزار تومان رسیده است.

رحیمی به کاهش ۲۰ در صدی محصول بادام اشاره کرد و ادامه داد: امسال افت محصول بادام به خاطر ریزش باران‌ها در این منطقه بود که تقریبا ۲۰ درصد افت برداشت بادام داشتیم و مردم با توجه به هزینه بسیار بالایی که کرده بودند نسبت به تلاش‌هایی که کشاورز بر روی زمین خود انجام داد متضرر شده است.

وی خاطرنشان کرد: بنا بر توصیه رئیس جهاد کشاورزی و با توجه زمینی که اینجا بود قبول کردیم که جشنواره بادام‌زمینی را در روستای دهسر برپا کنیم و امروزه محصول بادام بیشتر در روستاهای ده سر، نقره ده و کیاشهر و آستانه کشت می‌شود و در این جشنواره درصدد هستیم تا بادام باکیفیت آستانه را به‌عنوان یک برند به ایرانیان معرفی کنیم.

مدیر کارخانه بادام خشک‌کنی نوین ده سر در خصوص انتظارات وی از مسئولین شهرستانی و استانی گفت: تنها کمکی که از مسئولین درخواست دارم پشتیبانی از من برای راه‌اندازی انباری است که بالغ‌بر یک میلیارد هزینه‌اش است و احتیاجی هم به وام هم ندارم و فقط مرا پشتیبانی کنند تا بتوانم با توجه به ظرفیت بسیار بالای اینجا و اشتغال ۴۵ نفر کارمند و کارگر که بومی و روستایی هستند بتوانیم اینجا کار کنند.

img_2035 img_2024 img_2019 img_2014 img_2005 img_2010 img_2011 img_2012

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است