پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
17 دسامبر 2015 ، ساعت 15:58 1,782 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8017

هشدار دوباره پوتین به ترکیه

پوتین در آخرین نشست سالانه خود تصریح کرد: تعامل با مقامات کنونی ترکیه غیرممکن است.

به گزارش جلال شرق ، رئیس جمهور روسیه در نشست خبری سالانه خود در مسکو گفت: ما خواهان ادامه همکاری اقتصادی با ترکیه هستیم و ملت ترکیه را دوست خود می دانیم، اما تعامل با مقامات کنونی این کشور غیرممکن است.

پوتین افزود: اقدام ترکیه در سرنگون کردن هواپیمای نظامی روسیه را اقدامی خصمانه می دانیم و هنوز علت این اقدام ترکیه را درک نمی کنیم. مقامات ترکیه با این کار به هیچ یک از اهداف خود نرسیدند و وضع را وخیم تر کردند. زمانی که ما همکاری با ترکیه را پذیرفتیم، از پشت به ما خنجر زدند. ما حضور نظامی خود را در سوریه پس از سرنگونی هواپیما تقویت کردیم.

وی غرب و ترکیه را به تشکیل دادن داعش در عراق به منظور تسلط بر نفت متهم کرد و گفت: داعش از اقلیم کردستان عراق نفت را به ترکیه قاچاق می کند.

رئیس جمهور روسیه خاطرنشان کرد: موضع روسیه درباره بشار اسد ثابت است. ملت سوریه تنها طرفی است که می تواند سرنوشت بشار اسد را تعیین کند.

وی گفت: تنها راه حل بحران سوریه، راهکار سیاسی است و داعش اکنون حتی در آمریکا هم حضور دارد.

پوتین تصریح کرد: ما برای حمایت از قطعنامه پیشنهادی آمریکا درباره سوریه در شورای امنیت آمادگی داریم.

وی خاطر نشان کرد: ما به ایجاد پایگاه نظامی در سوریه نیازی نداریم و اگر بخواهیم می توانیم هر کسی را با موشک های دوربرد هدف قرار دهیم و به حملات هوایی در سوریه تا زمانی که ارتش این کشور به مبارزه با تروریسم ادامه دهد، ادامه خواهیم داد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است