دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
4 مرداد 1401 ، ساعت 17:48 305 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71583

همایش عاشورایی هیأت های مذهبی شهر آستانه اشرفیه برگزارشد

همایش عاشورایی هیأت های مذهبی ، فرماندهان پایگاه های مقاومت بسیج  هیات امنای مساجد و بقاع متبرکه عصر امروز در گلزار شهدای شهر آستانه اشرفیه برگزارشد.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، رییس هیات مذهبی شهرستان آستانه اشرفیه  در این همایش با اشاره به  سخن امام خمینی ره« محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است »

اظهارکرد: با شیوع و یروس کرونا و عدم برگزاری مجالس و محافل مذهبی  طی دو سال گذشته ،  برنامه هیات  های مذهبی کمرنگ  و نتیجه تعطیلی آن  تشدید  تهاجم فرهنگی  در جامعه شد .

 

اسماعیل غفوری با اذعان به این نکته که با   برگزاری مراسم در صحن مساجد و سپس بسنده کردن مراسم به سوم  از نشست های مذهبی و فرهنگی هیات ها و  آگاهی رسانی به مردم بالاخص جوانان کاسته شده است افزود :  انتظار داریم که امسال با حضور بیشتر در مساجد و هیات های مذهبی   ، محرم را باشکوه تر از گذشته برپا داریم  و مراسم  امام حسین  را با  شور حسینی برگزارکنیم.

 

دشمن در بحث چهارشنبه های سفید و نه به حجاب اجباری  دنبال  اهداف شوم خود است

 

جانشین انتظامی  شهرستان آستانه احیای امر به معروف و نهی از منکر را  مهمترین مسأله  حائز اهمیت در جامعه  دانست و گفت : ماهیت قیام امام حسین علیه السلام  احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بوده که انتظار است در این ماه در سخنرانی ، مداحی و نوحه بحث امر به معروف و نهی از منکر  پرداخته شود.

مرتضی ترازی   در ادامه به مباحث این روزهای فضای مجازی «من محجبه ام ، نه به گشت ارشاد و..» شناخت و معرفی هنجارهای به عنوان هجمه های فرهنگی را  به مردم بالاخص جوانان ضروری دانست  تا این ناهنجاری ها موجود در فضای مجازی به فضای حقیقی کشیده نشود.چرا که  دشمن در بحث چهارشنبه های سفید و نه به حجاب اجباری اهدفی دارد.

 

ترازی  بر رفع  دغدغه مقام معظم رهبری ،  اسلام و نظام را  با  تشریح موضوعات فرهنگی و مذهبی در جامعه( فضای مجازی و حقیقی) مورد   تاکید  قرار داد.

 

رعایت شئونات اسلامی در مجالس ازجمله پوشش لباس ها با نام و آرم های مختلف بدون آگاهی ،  استفاده از باندها و طبل های غیر متعارف در هیات ها ، به درازا نکشیدن مراسم عزاداری  به نیمه های شب ،اجرای طرح ترافیکی و انتظامی ، روشنایی کافی هیات های عزاداری، جداسازی محل استقرار خانم ها و آقایان نظارت در  تجمعات ، خودداری  گره های ترافیکی ، اشرافیت به نذری های مشکوکی، وجود انتظامات  به منظور نظارت درامورهیات ، تعطیلی  هیات به هنگام نماز ظهر عاشورا ،  نظارت برمحو قمه زنی   ،  نظارت در ایستگاه صلواتی به منظور عدم ترافیک ازمواردهای مطرح  جانشین انتظامی  شهرستان آستانه اشرفیه در  مراسم های عزاداری امام حسین علیه السلام  در ماه محرم  بود.

 

بازسازی عتبات ، حرکت عظیمی برای مقدمه ظهور امام زمان ( عج ) است

فرمانده سپاه شهرستان آستانه اشرفیه مسجد  را تربیت کننده بیان کرد و افزود : مساجد می تواند پایگاهی برای عرصه اقتصادی ،

پیگیری امور فرهنگی و اجتماعی،مکانی برای حضور نوجوانان و جوانان  است که مانع آسیب های اجتماعی و فقراست

حمید یحیی پور شناخت  ظرفیت های محله  و برنامه ریزی برای آن ظرفیت  در تحقق اهداف  محله را بسیار مهم برشمرد و به اشاره به امر بازسازی امکان متبرکه عتبات  گفت: بازسازی عتبات عالیات ، حرکت عظیمی  برای مقدمه ظهور  امام زمان ( عح ) است که می توان دراین امر خیر  همه ما سهیم باشیم.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است