جمعه, ۱۰ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
11 آبان 1396 ، ساعت 09:59 2,051 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :33822
به مناسبت هفته پدافند غیر عامل :

همایش مصون سازی و پایداری در حوزه صنعت و تجارت در لاهیجان برگزارشد

به مناسبت هفته پدافند غیر عامل همایش مصون سازی و پایداری در حوزه صنعت و تجارت شرق گیلان در محل اتاق اصناف شهرستان لاهیجان برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، فرماندار شهرستان لاهیجان پدافند غیر عامل را یکی از مهمترین مباحث امروزه برشمرد و گفت: مبحث پدافند غیرعامل نباید به یک هفته منتهی شود بلکه به دلیل اهمیت آن می بایست استمرار پیدا کند.

سید محمد احمدی با تاکید بر شناسایی نقاط ضعف و تقویت آن در موضوع پدافند غیر عامل، اظهار کرد: امروز دشمن نسخه های جدیدی از کینه ورزی را در دستور کار قرار داده است که در راه عدم تحقق کینه ورزی های دشمن ، نقش شناخت و آگاهی مردم در عرصه های مختلف، باید فراگیر شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان به تغییر مولفه های قدرت در بخش های مختلف اشاره کرد و ضمن پرداختن به مولفه قدرتمند مباحث سیاست درباره دیگر مولفه اطلاعات  افزود : مباحث اطلاعاتی که امروزه بسیاری از بیگانگان در تلاشند تا اطلاعات آماری به خصوص اطلاعات محرمانه یک کشور را به دست آورده و از آن به شیوه های مختلف بهره برداری کنند  از مولفه های قدرت است .

 

احمدی با بیان اینکه مولفه دیگر قدرت، دیپلماسی است، خاطرنشان کرد: دولت به دیپلماسی و مذاکره اعتقاد دارد و تاکنون از مولفه مذاکره ، امتیازهای زیادی بدست آورده است، در این موضوع می توان به برجام اشاره کرد که یکی از مثال های فاخر در مولفه دیپلماسی است که بازهم با قدرت در رابطه با آن ایستاده ایم و بنا به فرموده مقام معظم رهبری کوچکترین نشانه ای از عقب نشینی ایران در این دیپلماسی نمی بینیم و تا زمانی بر این توافق پایبند خواهیم بود که ذره ای از منافع کشور به خطر نیافتد.

 

نماینده عالی دولت در شهرستان لاهیجان گفت: اما از مهمترین مولفه های قدرت، قدرت اقتصادی و قدرت علمی است، بعد از انقلاب اسلامی در حوزه علمی اقدامات قابل مشاهده ای انجام شده و به موفقیت های فراوانی دست یافته ایم.

 

وی اظهار داشت: وقتی دشمن در برابر دیپلماسی، سیاست، علم و … کشور عزیزمان درمانده می ماند اقتصاد را نشانه گرفته و سعی می کند تا معیشت مردم را تحت‌الشعاع قرار دهد که یکی از راه های مقابله با کینه و سنگ اندازی های اقتصادی دشمن، بحث اقتصاد مقاومتی است که بار ها توسط مقام معظم رهبری تاکید شده است.

 

احمدی با تاکید دوباره بر اینکه در جهان امروز مولفه های سنتی قدرت تغییر کرده است، ادامه داد:  به همین دلیل مقام معظم رهبری، اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را ابلاغ کردند تا به مقاوم سازی اقتصادی در حوزه های داخلی کمک شود.

 

احمدی تصریح کرد: دولت ، نقشه راه اقتصاد مقاومتی را سرلوحه برنامه های خود قرار داده و همه تلاش خویش را در موضوع اقتصاد بکار گرفته شده است.

 

فرماندار لاهیجان با اشاره به اهداف پدافند غیر عامل و تقویت مسائل زیرساختی شهرستان متذکر شد: باید بتوانیم موضوع دوگانه سوزی در خودروها و نانوایی ها را برطرف و نانوایی ها را تشویق به این کار کنیم و از سوی دیگر، راه های دسترسی و جایگاه های سوخت رسانی برای روزهای بحران ها را هموار نماییم.

 

گفتنی است این همایش با حضور مدیر کل پدافند غیر عامل ، ، حراست سازمان صنعت ، معدن و تجارت ، رئیس آموزش ، روسای ادارات و هیات رئیسه اتاق اصناف شرق گیلان حضور داشتند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است