چهارشنبه, ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۱۳
آخرین اخبار
10 تیر 1395 ، ساعت 10:18 1,633 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16979

همراه با تلویزیون در روز جهانی قدس/جمعیت میلیونی مردم در قاب تصویر

 به گزارش جلال شرق، پوشش راهپیمایی مردم در مراسم روز جهانی قدس در شبکه های سیما روایت می شود.

شبکه یک سیما

روز جمعه از ساعت ۳۰ : ۹ دقیقه صبح ویژه برنامه ای با هدف پوشش گسترده حضور مردم روزه دار ایران در راهپیمایی روز قدس با اجرای نظام اسلامی و آقابیگی پخش می شود.

پخش تصاویری از راهپیمایی مردم از شهرهای مختلف کشور در راهپیمایی روز قدس، پخش نماهنگ و توصیه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری برای حضور پرشور در راهپیمایی دفاع از مردم مظلوم فلسطین از جمله بخش های این برنامه است که به همت پخش شبکه یک تدارک دیده شده است.
همچنین عصر جمعه ساعت ۱۶، فیلم سینمایی «سرب» به کارگردانی مسعود کیمیایی و با موضوع مهاجرت یهودیان به سرزمین های اشغالی پخش می شود.

 

شبکه دو سیما

همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و روز جهانی قدس، دوربین های شبکه دو با استقرار در ایستگاه این شبکه در تقاطع خیابان انقلاب و ابوریحان تهران به ثبت و پخش مستقیم راهپیمایی با شکوه ملت ایران می پردازند.

در پایگاه شبکه دو مستقر در مسیر راهپیمایی؛ مجریان این شبکه اعم از سیدجواد هاشمی، احمد اکبرنژاد، مجتبی ظریفیان، رویا رضایی، سارا روستاپور و بهاره جهاندوست به تناوب اجرای بخشی از برنامه را برعهده می گیرند.
همچنین  تعدادی از خوانندگان و بازیگران مطرح تلویزیون و سینما نیز با حضور در ایستگاه شبکه دو همراه با مردم جنایات رژیم صهیونیستی را محکوم کرده و به حمایت از مردم مظلوم فلسطین می پردازند.
همچنین پوشش مستقیم حماسه بزرگ راهپیمایی روز جهانی قدس در ساعت ۹:۳۰ صبح روز جمعه ۱۱ تیرماه شروع شده و تا ساعت ۱۳ ادامه دارد.

 

شبکه سه سیما

ویژه برنامه ای با عنوان «روز قدس، روز مقاومت» به تهیه کنندگی عبدالرضا امیر احمدی به پوشش راهپیمایی  مردمی علیه رژیم غاصب اسرائیل، به صورت زنده روانه آنتن شبکه سه خواهد شد. این برنامه از پایگاه همیشگی شبکه سه سیما از میدان فلسطین پخش می شود.

در این برنامه مجریان این شبکه چون محسن حاجیلو، فرشید فهیم، ابوالفضل آقاخانی، آرش ظلی پور، زهره سادات هاشمی، سمیه قانعی و … به تناوب اجرای بخشی از کار را برعهده می گیرند.
همچنین قهرمانان ورزشی و ورزشکاران پیشکسوت و هنرمندان در عرصه خوانندگی نیز در راهپیمایی این رویداد سیاسی و الهی حاضر می شوند. مصاحبه با شرکت کنندگان در راهپیمایی، ارتباط با مراکز استان ها  و نماهنگ های خاص از بخش های دیگر این ویژه برنامه به شمار می رود.
ویژه برنامه «روز قدس، روز مقاومت» جمعه ۱۱ تیرماه ساعت ۹:۳۰ تا ۱۲:۰۰ به صورت زنده روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد.

 

شبکه پنج سیما

ویژه برنامه «همدلی» به تهیه کنندگی شهرام نسترن راد کاری از گروه اقتصاد و جامعه شبکه پنج سیماست که به مناسبت راهپیمایی روز جهانی قدس همزمان با آخرین جمعه ماه مبارک رمضان ۱۱ تیرماه از ساعت ۱۰ صبح با اجرای جمعی از مجریان شبکه روی آنتن می رود.

شبکه پنج سیما با استقرار پایگاه واحد سیار در تقاطع فلسطین ـ خیابان انقلاب حضور پرشور و انقلابی شهروندان را از نخستین ساعت اولیه راهپیمایی روز جهانی قدس به تصویر می کشد.
همچنین این ویژه برنامه در ۲ بخش استودیویی و استیجی روی آنتن می رود. گفت وگو با مردم، اجرای برنامه رنگین کمان با حضور تمامی مجریان شبکه پنج، پخش وله های حماسی، پوشش تصویری مراسم راهپیمایی از آیتم های این ویژه برنامه است.

 

شبکه مستند سیما

شبکه مستند سیما دو مستند «در مسیر بهشت» و «ساعت ۶ به وقت واشنگتن» را برای این روز به روی آنتن می فرستد.مستند «در مسیر بهشت» به کارگردانی و تهیه کنندگی سحر حسن زاده، روایت اسلام آوردن یک بانوی آمریکایی و دو بانوی آفریقایی است.زهرا گونزالس بانوی آمریکایی که از کودکی مسلمان شده بود، با یک مرد ایرانی ازدواج می کند و به ایران می آید و در مشهد زندگی می کند. البته خانواده خودش آمریکا هستند و او با خانواده همسرش زندگی می کند. گونزالس یک بانوی فعال اجتماعی است و در شهرداری مشهد کار می کند.
همچنین دو بانوی آفریقایی فاطمه دیالو از گینه و فاطمه خلیفه اهل نیجریه برای تحصیل به ایران آمده و علوم دینی را یاد گرفته اند. به همین ترتیب به اسلام روی آوردند. البته این دو بانو می خواهند با اتمام درسشان به کشورشان برگردند.این مستند جمعه ۱۱ تیر همزمان با روز قدس ساعت ۱۴ از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود.
مستند «ساعت ۶ به وقت واشنگتن» به کارگردانی و تهیه کنندگی امیرحسین نوروزی با پخش در روز قدس، به مذاکرات کمپ دیوید و تاثیرات آن می پردازد.این مستند که سال ۹۴ تولید شده با تمرکز بر موضوع تاریخچه اسرائیل و آمریکا، با ارائه متن و آرشیوی جذاب تاریخچه تاسیس اسرائیل و گسترش آن و مقابله با اعراب را به تصویر می کشد.

سپتامبر ۱۹۷۸ بود که جیمی کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا، دو طرف یک دعوای بزرگ را به یک مهمانی دعوت کرد. انور سادات رئیس جمهور مصر و مبارز سابق و مناخیم بگین نخست وزیر رژیم صهیونیستی دو طرف این مهمانی بودند؛ بعد از ۳۰ سال نبرد بی نتیجه میان اعراب و اسرائیل، دو طرف ترجیح دادند گوشه ای بنشینند و حرف های مخفیانه بزنند.

آنها در واشنگتن و در استراحت گاه اختصاصی رئیس جمهور آمریکا یعنی کمپ دیوید به گفتگو با هم نشستند هرچند این اولین باری نبود که ایالات متحده خود را در قبال رژیم صهیونیستی مسئول می دانست. انور سادات و مناخیم بگین ۱۲ روز به صورت غیررسمی و مخفیانه به مذاکره پرداختند؛ مفاد موجود در این مذاکره تا روز ۲۶ شهریور بر همگان پوشیده بود و تنها با امضای قرارداد کمپ دیوید، در کاخ سفید آشکار شد.

«ساعت ۶ به وقت واشنگتن» به قضایای مربوط به این مذاکرات و حوادث پس از آن می پردازد و با استفاده از تصاویر تاریخی و نریشن، سعی در تبیین واقعیات این ماجرا دارد.این مستند جمعه ۱۱ تیر در روز قدس، ساعت ۲۲ از شبکه مستند سیما روی آنتن می رود و شنبه ۱۲ تیر ساعت ۱۵ بازپخش می شود.

 

شبکه افق سیما

شبکه افق نیز بنا به رسالت خود یعنی ترویج گفتمان امام و انقلاب اسلامی، سه مستند «جستجوگر»، «غافلگیری مرگبار» و «اسرائیل برابر اسرائیل» را به همین منظور آماده پخش کرده است.

«جستجوگر» مجموعه ای مستند است که در هر قسمت به یکی از موضوعات مربوط به دنیای اسلام یا مشکلات موجود در دنیای غرب می پردازد، این بار هم جستجوگر به دنبال مسئله فلسطین، گوشه ای از جنایات رژیم صهیونیستی علیه مردم مظلوم این کشور و نیز اشغال‌گری های این رژیم جعلی را به تصویر خواهد کشد.این برنامه پنجشنبه ۱۰ تیرماه از شبکه افق پخش می شود.
«غافلگیری مرگبار» مستندی با موضوع اتحاد برخی دولت های عربی با کشورهای غربی علیه محور مقاومت در سوریه است که روز پنجشنبه این هفته به روی آنتن شبکه افق می رود.
این فیلم فقط به بیان اوضاع میدانی در زمان جنگ اکتبر ۱۹۷۳ می پردازد و وارد بحث در مورد خیانت های عربی که در آن زمان دامنگیر سوریه شد نمی شود بلکه به بیان خیانت های امروز در سال ۲۰۱۲ می پردازد با این تفاوت که برخی رژیم های عربی در آن زمان به اتحاد با آمریکا و رژیم صهیونیستی اکتفا کردند ولی امروز به صورت مستقیم با سوریه مقاوم شده اند.
صبح روز پنجشنبه نیز شاهد پخش مستند «اسرائیل برابر اسرائیل» از شبکه افق خواهیم بود؛ در این مستند می بینیم چهار نفر از ساکنان سرزمین اشغالی خواهان پایان بیش از ۴۰ سال اشغالگری رژیم صهیونیستی هستند و وضعیت فلسطینیان تحت ستم صهیونیست ها و روند شهرک سازی اشغالگران را توضیح می دهند.
«اسرائیل برابر اسرائیل» شامل تصاویر آرشیوی و مصاحبه با این چهار نفر است و اطلاعاتی هم در قالب نریشن به مخاطب می دهد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است