پنج شنبه, ۱۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۷:۵۸
آخرین اخبار
18 بهمن 1401 ، ساعت 18:43 463 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :76319

همه به احترام مردم بایستیم

یادداشت جلال شرق،

طرح‌های عمرانی شهرداری آستانه‌اشرفیه روز گذشته با حضور جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در حالی به بهره‌برداری رسید که سه عضو شورای شهر علناً در هیچ‌کدام از این افتتاحیه‌ها حضور فیزیکی نداشتند و شاید هر سه عضو شورا که بر همگان آشکارا است اختلاف سلیقه در نحوه مدیریت شهری در اجرای پروژه‌ها با شهردار دارند اگر بپذیریم که سه عضو شورا به دلیل مخالفت با برنامه‌های شهردار، حق هم داشته باشند ولی قانون راه‌کارهای مناسب را برای حل مشکل بین شورا و شهردار معلوم و مشخص کرده است  ( ماده ۱۵ طرح «مردمی سازی حکمرانی» مصوب کمیسیون امورداخلی کشوروشوراها) اما روی سخن من با تأیید رویکرد شهردار و یا دفاع از برنامه‌های مصوب شورا نیست که شهردار ملزم به اجرای آنان بوده یا نه؟ ولی بهر صورت از میان انبوه گزارش‌های آماری که شهردار ارائه کرد  و آن را اطلاع‌رسانی کرد، حداقل اگر یک مورد تأیید و مصوبه شما اعضای شورا هم در آن باشد باید از اجرای مصوبه خود دفاع کنید  و نگویید خدای تاکرده ما مصوب می‌کردیم ولی شهردار هیچ امتناعی به مصوبات شورای نمی‌کرد!.

 آقایان شورا! اگر  آن چه به عنوان پروژه به بهره برداری رسید  ودر جشن انقلاب  افتتاح شد به نظر شما پروژه های شهری نیست  صرف هزینه ۴۶ میلیاردی  از جیب این شهروندان و بیت المال  در کجا انجام گرفته است ، و در طول اجرای پروژه ها شهرداری،   اعضای محترم شورا در کجای کار بودندو چرا نظارت نکردند و به نهادهای بالا دستی گزارش ندادند و از ابتدا مانع اجرای آن نشدند تا هزینه نشود !

آقایان شورا! به اذعان نیروهایی که توسط شما واسلافتان به شهرداری تحمیل شده است ( اخیرآ ۱۰ + ۵) و شورا نیز بر مجموعه‌ی عملکرد شهرداری نقش نظارتی دارد، از سر و سامان دادن روال اداری و دقت در هزینه کردهای شهردار سخن گفتن، زمانی تحقق پیدا می کند که خود در وهله نخست  تابع قانون باشید نه اینکه بار مالی بر شهرداری بیافزایید و یا بر خلاف روال قانونی چند جلسه غیر علنی برپا کنید  و تاکنون یک نفر از شما برای تنویر افکار عمومی اطلاع‌رسانی هم نکند   و دلایل غیر علنی بودن جلسات شورا و مخالفت شما و یا عدم حضور تان در افتتاح پروژه های جشن انقلاب  مطلبی را اذعان کند؟

آقایان! مهمانانی که برای افتتاح پروژه‌های شهرداری آمدند به مناسبت گرامی داشت این ایام بود عدم حضور شما حل مشکل نبود بلکه نوعی بی‌احترامی به مردم این شهر بود که به مهمان‌نوازی مشهورند و شما که برگرفته از این مردم و این نظام و این قانون به شورا راه‌یافته‌اید علناً در مقابل جشن انقلاب و مردم قیام نکردید درحالی‌که همه شما باید برای  این  مردم بایستید و به نمایندگی از آنان رسم مهمان‌نوازی را به جا بیاورید و یا اینکه  حداقل به موکلان خود بگویید عدول از قانون توسط شهردار منتخب شما کجاست؟ و اگر توانمند نبود چرا شهر را یک سال پیش ، به آن سپردید؟ و اگر تعارض در بیان و انجام خواسته‌های به حق شما هم وجود داشته باشد راه آن، این مسیری نیست که انتخاب کرده اید  زیرا عدم حضور شما در پروژه‌های جشن انقلاب، نوعی کج‌اخلاقی به این شهر بوده است  امیدواریم که به جای قهر کردن، نظارت بهتر بر اجرای طرح‌ها، پروژه‌ها ی شهری  و همراهی با شهردار منتخب خود داشته باشید و یا  نوشتن نامه مانع اجرای بعضی از پروژه های برجای مانده از گذشته نشوید  و از مجاری قانونی که حق شما هم است به دموکراسی و یک رای هم احترام بگذارید  تا ان شاالله اتفاقات خوبی برای این شهر رقم بخورد و این طور نباشید که با مردم و افکار عمومی برای پاسخ گویی شفاف مصداق مع الفارق  این شعر « با شمـــا نامحـرمان ما ناخوشیـم» مولانا

باشیم .

مرتضی لطفی نژاد جلالی

انتهای پیام

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است