چهارشنبه, ۹ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۴۵
آخرین اخبار
10 دی 1394 ، ساعت 17:05 1,977 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8547

همکاری کنگره و کاخ سفید برای تحریم‌های جدید علیه ایران/ وزارت خارجه: به آمریکا تذکر داده ایم

وزارت خارجه آمریکا در واکنش به گزارش‌ها درباره احتمال تحریم‌های جدید علیه ایران به دلیل آزمایشات موشکی بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش جلال شرق به نقل از الف ، وزارت خارجه آمریکا در این بیانیه گفت: همانگونه که قبلا گفته‌ایم مدتی است برخی گزینه‌ها در ارتباط با برنامه موشکی ایران بر اساس نگرانی‌های مستمر ناشی از این فعالیت‌ها و از جمله آزمایش موشکی ۱۰ اکتبر مد نظر بوده است.

این بیانیه در ادامه افزود: همزمان در حال بررسی برخی جنبه‌های تکنیکی برای تعیین مصادیق اضافی در کنار برخی اقدامات دیپلماتیک منطبق با منافع امنیت ملی مان هستیم. ما همچنان کنگره را در مورد مسائل مرتبط با تحریم ایران مطلع خواهیم کرد و در حالی که مشغول کار بر روی حل مسائل باقی مانده هستیم به این کار ادامه خواهیم داد.

یک مقام آگاه به موضوع ایران گفته است که وزارت خزانه داری آمریکا قرار است تحریم‌هایی را علیه چندین شرکت و شخص به‌دلیل ارتباط آنها با برنامه موشک بالستیک ایران، اعلام کند.

این مقام آگاه روز چهارشنبه گفت که دولت اوباما در حال آماده سازی تحریم‌های جدید علیه افراد و شرکت‌های بین‌المللی مرتبط با برنامه موشک‌های بالستیک ایران است. پیش از این روزنامه آمریکایی وال‌استریت ژورنال اعلام کرده بود که وضع تحریم‌هایی علیه حدود ۱۲ شرکت و اشخاص حقیقی در ایران، هنک‌ کنگ و امارات متحده عربی که مظنون به ایفای نقش در توسعه موشک‌های بالستیک ایران هستند، گزارش شده است.

وال استریت ژورنال به نقل از مقامات آمریکایی گفته‌ است که وزارت خزانه‌داری طبق توافق هسته‌ای ایران و ۱+۵ در ماه جولای می‌تواند افراد و سازمان‌های مظنون به دست داشتن در توسعه صنعت موشکی ایران را در لیست سیاه قرار دهد.

امروز نیز جابری انصاری سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در واکنش به اخبار منتشره در خصوص احتمال اضافه‌شدن افراد و شرکت‌های جدید به تحریم‌های قبلی آمریکا به بهانه ارتباط با برنامه موشکی ایران گفت: چنین اقداماتی یکجانبه، خودسرانه و غیرقانونی است و جمهوری اسلامی ایران به دولت آمریکا تذکر داده است.

وی افزود: همانگونه که آنها خود نیز پیش از این اعلام کرده‌اند، موضوع موشکی ایران ارتباطی با توافق برجام ندارد و هیچ اقدامی قادر نخواهد بود جمهوری اسلامی ایران را از حقوق مشروع و قانونی اش برای تقویت بنیه دفاعی و امنیت ملی خود محروم کند.

سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه در همین راستا تأکید کرد: از این رو جمهوری اسلامی ایران به هر اقدام مداخله جویانه آمریکا علیه برنامه‌های دفاعی اش با تقویت توان دفاعی خود پاسخ خواهد داد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است