پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۲:۳۱
آخرین اخبار
1 آذر 1394 ، ساعت 19:08 1,609 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6770
فرماندار آستانه‌اشرفیه

هم‌افزایی در برپایی اربعین حسینی یک کار فرهنگی در انتقال ارزش‌هاست

فرماندار آستانه‌اشرفیه در نشست توجیهی هیئت‌های مذهبی آستانه‌اشرفیه و بندر کیاشهر گفت: هم‌افزایی در برپایی اربعین حسینی یک کار فرهنگی در انتقال ارزش‌هاست
به گزارش جلال شرق ، حسین اسماعیلیان که در حسینیه اعظم حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف سخن می‌گفت اظهار کرد: ما پاسدار فرهنگ عاشورایی هستیم که از نسل‌های گذشته به ما انتقال‌یافته و در این مقطع از تاریخ و در این نقطه جغرافیایی باید پاسدار آن باشیم.
وی استفاده از تجارب گذشته و فراهم کردن بستر لازم برای حضور پرشور مردم را ضروری دانست و افزود: برطرف کردن ضعف‌ها یکی از آرزوهای متصدیان مراسم اربعین است تا مردم بتوانند به عزاداری خود بپردازند.
اسماعیلیان برگزاری چنین نشست‌هایی را برای هم‌افزایی لازم دانست و با توجه به ویژگی‌های یک انسان مؤمن و تفاوت‌های آن در زندگی روزمره خاطرنشان کرد: وقتی یک انسان مؤمن مسئولیتی را می‌پذیرد باید آثار متفاوت او نسبت به زندگی عادی تأثیرگذارتر باشد و از خود اثری به‌جا بگذارد.
فرماندار آستانه‌اشرفیه به حضور میلیونی مردم در اربعین اشاره کرد و افزود: وقتی همه در کنار هم و در یک اجتماع بزرگ در رثای امام حسین اشک ماتم می‌ریزید پشت استکبار از آن می‌لرزد و به وحشت می‌افتد.
وی اضافه کرد: هرکدام درباره باورهای دینی خود، توان خود را می‌توانیم به کار بگیریم و واقف هستیم که کارهای بزرگ دارای ضعف‌هایی هم است و دارای نقدها و انتقادهای هم باشد ولی با نگاه مهربانانه به مسائل بنگریم و همراهی منصفانه داشته باشیم و یقین دارم مراسم خوبی برگزار خواهیم کرد.
فرماندار با تصریح بر توسعه مراسم اربعین در روستاها گفت: اعتقاد ما بر این است که در سیاست راهبردی و در فرهنگ دینی، سیره و روش ائمه اطهار و خاندان عصمت طهارت را سرلوحه خود قرار دهیم و این حکومت را به صاحب برحقش صاحب‌الزمان بسپاریم.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است