پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
18 آگوست 2015 ، ساعت 07:24 652 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :1675
عراقچی:

هیچ نظارتی نزدیک به نظارت‌های پروتکل پلاس در برجام پذیرفته نشده است

معاون وزیر امور خارجه در خانه ملت اعلام کرد: هیچ نظارتی نزدیک به نظارت‌های پروتکل پلاس در برجام پذیرفته نشده است.

به گزارش جلال شرق ، معاون وزیر امور خارجه با اشاره به چک امنیتی بازرسان آژانس از سوی وزارت اطلاعات، گفت: هیچ فردی خارج از گروه بازرسان مورد تأیید جمهوری اسلامی ایران نمی تواند تحت عنوان بازرس آژانس وارد کشور شود.

سید عباس عراقچی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در خصوص امکان جاسوسی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: آژانس از قبل بازرسان خود را جهت ورود به کشور به ما معرفی می کند که این افراد از سوی نهادهای امنیتی وزارت اطلاعات چک می شوند.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه بر همین اساس تصریح کرد: بعد از تأیید وزارت اطلاعات، وزارت امور خارجه برای آنها ویزا صادر می کند.

وی افزود: از این رو هر بازرسی که بخواهد از سوی آژانس به ایران بیاید باید از بین همان افرادی باشد که پیش از این مورد تأیید جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته اند و فردی خارج از این گروه نمی تواند تحت عنوان بازرس آژانس به ایران وارد شود.

نظارتی فراتر از پروتکل الحاقی در برجام پذیرفته نشده است

عراقچی در خصوص نحوه نظارت بر فعالیت های هسته ای ایران که در برجام مطرح شده است، عنوان کرد: مجموعه برجام در چارچوب پروتکل الحاقی بوده و همه محدودیت ها و نظارت ها در چارچوب این پروتکل است و فراتر از آن نیست.

معاون امور حقوقی و بین المللی وزارت امور خارجه در پایان با بیان اینکه در هیچ یک از بندهای برجام نظارتی بیش از پروتکل الحاقی لحاظ نشده است، خاطرنشان کرد: یک یا دو مورد استثنا در خصوص نوع نظارت در برجام وجود دارد اما با آن چیزی که تحت عنوان پروتکل پلاس از سوی برخی کشورها مطرح می شود کاملا فاصله دارد و نظارتی بیش از پروتکل الحاقی نیست./خانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است