چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
10 مرداد 1395 ، ساعت 22:13 1,624 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :18867
نماینده مردم آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر :

واردات برنج از اول مرداد به مدت ۴ ماه ممنوع شد.

 

به گزار ش جلال شرق ، نماینده مردم شهرهای آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر از ممنوعیت ورود برنج به کشور  تا پایان آبان ماه در کشور خبر داد.

محمد حسین قربانی در گفتگوی اختصاصی با جلال شرق با بیان اینکه خوشحالیم که سیاست سال ۹۴ در حمایت از برنج  اثرات خوبی گذاشت اظهار کرد : در اجرای این سیاست دو محور جلوگیری از ثبت و سفارش بی رویه و جلوگیری از کاهش تعرفه ی برنج را دولت در پیش گرفته است.

وی با اشاره سیاست  های یاد شده که باعث شده برنج امسال سیل صعودی خودش را حفظ کند افزود :  امسال هم مجموعه ی وزارت جهاد کشاورزی  با محوریت خود وزیر همین سیاست را دنبال کردیم ، و نگذاشتیم که تعرفه ی برنج از ۴۰% کاهش پیدا بکند.

نایب رئیس گروه بهداشت و درمان تصریح کرد : ثبت و سفارش را محدود و واردات برنج هم در یک شرایط زمانی خاصی منوط کردیم یعنی از اول مردادماه  که مصادف شده با برداشت محصول برنج ، واردات برنج به کل ممنوع است به مدت ۴ ماه تا این که کشاورزان عزیز ما بدون دغدغه و با آرامش بتوانند محصول خود را برداشت کنند و روانه ی بازار کنند.

وی به باراندگی های اخیر و جاری شدن سیل در بسیاری مناطق استان گیلان از جمله زمین های حاصلخیز آستانه اشرفیه و بندر کیاشهر اشاره کرد و یاد آور شد : جاری شدن سیل در بسیاری از مناطق باعث شد که بسیاری از محصولات کشاورزی از جمله بادام زمینی و هندوانه و کدو  خسارت وارد شود که باعث نگرانی کشاورزان  عزیز ما شده است .

قربانی با بیان اینکه درخواستی از مجموعه ی جهاد و کشاورزی و وزارت کشور که بتوانند بسیاری از خسارت های کشاورزان را از ستاد بحران تامین کنند خاطر نشان کرد : از وزیر جهاد کشاورزی درخواست کردیم  که وام سلفی کشاورزان را حداقل یک یا دوسال مهلت  داده یا فرصتی برای کشاورزان ما در نظر بگیرند تا ما بتوانیم ذره ای از ضرر های جامعه ی کشاورزی را تامین کنیم .

انتهای پیام

 

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است