پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
10 اکتبر 2015 ، ساعت 16:42 449 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4333

واکسیناسیون بالغ‌بر ۲۶ هزار نوبت سر دام در لاهیجان

رئیس اداره دامپزشکی لاهیجان اعلام کرد: برای بهداشت و پیشگیری از بیماری‌های دام، طیور و آبزیان، واکسیناسیون ۲۶ هزار و ۴۷۱ نوبت سر دام طی ۶ ماهه اول سال جاری در شهرستان لاهیجان انجام‌گرفته است.
به گزارش جلال شرق، غلامحسین بابا نژاد بابیان این خبر گفت: در این مدت تست سل گاو ۹۶ رأس، واکسیناسیون هاری ۶۷۲ قلاده سگ، سم‌پاشی دام ۷۱۵ رأس، تعداد روستاهای مورد عمل مایه‌کوبی ۲۸۴ پارچه روستا، مراقبت فعال در خصوص بررسی و معاینه بیماری‌های تب برفکی و طاعون گاوی ۱۱۸۹ رأس گاو و گوساله، مراقبت فعال واحدهای پرورش طیور صنعتی ۱۴۸ مورد، مراکز پرورش آبزیان ۱۰ مورد از اقدامات این اداره بوده است.
بابا نژاد به اقدامات اداره دامپزشکی لاهیجان در بخش دارو و درمان اشاره کرد و اظهار داشت: ضمن بازدید از ۳۷ داروخانه دامی از ۸۴۷ مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی در بخش بهداشت فرآورده‌های خام دامی و قرنطینه بازدید به عمل آمد و برای ۱ هزار و ۱۳۶ مورد صدور گواهی بهداشتی جهت حمل دام و فرآورده‌های دامی صادرشده است.
وی اخطار به ۱۲۶ مورد غیربهداشتی با درج در کارت بهداشتی واحد و ارجاع به مراجع قضایی جهت رسیدگی ۴۰ تخلفات مورد در این بخش با نمونه‌برداری از فرآورده‌ها در ۵ مرکز عرضه مقدار ۱۵۴۶ کیلوگرم فرآورده ضبط و معدوم و ۲ مرکز متخلف پلمپ گردید.
وی در پایان گفت: روستائیان می‌توانند از طریق ارتباط با دهیاران روستای خود همکاری لازم را جهت واکسیناسیون دام‌های خود اقدام نمایند

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است