یکشنبه, ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
6 تیر 1401 ، ساعت 21:34 312 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71001
سید امیر حسین قاضی‌زاده هاشمی در بزرگداشت سردار مهدی خوش سیرت؛

وجود شهید «خوش سیرت» و حاج «قاسم سلیمانی برهم زننده معادلات دشمن بودند

سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی عصر امروز دوشنبه، ۶ تیر در یادواره شهید خوش سیرت که در آستانه اشرفیه برگزار شد امام خمینی رحمه الله را احیا گر بشریت در عصر حاضر دانست و گفت : امام خمینی رحمه الله انسان بزرگی است که در مکتب او شخصیت های بی‌نظیری پرورش یافته است که معجزه های عصر حاضرند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: پیامبران برای دعوت مردم معجزه ای می آوردند مانند معجزه حضرت عیسی که زنده کردن انسان های مرده بود امام خمینی ؛ مسیح امام زمان جان و روح آدمی را زنده می کرد و روح جدیدی در آنها می دمید.

قاضی زاده وجود شهید «خوش سیرت» و حاج «قاسم سلیمانی را برهم زننده معادلات دشمن دانست و افزود:
در بستر مادی عالم چند صد سال تلاش شده بود که بگویند خدا مرده است و وجود ندارد و همه چیز را بهم ریختند تا این را در باور مردم بیاورند اما مکتب امام(ره) معجزات بزرگی مثل شهید «خوش سیرت» و حاج «قاسم سلیمانی »و… را به دنیا عرضه کرد که تمام معادلات دشمن را بهم ریخته است.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه، این روزها خیلی ها این بحث را که اصلا انقلاب امام موفق بوده یا خیر، کارآمد بوده یا نبوده است، توانسته کارآمدی خودش را در اداره جهان نشان دهد یا نتوانسته مطرح می کنند گفت: دشمنان این ملت، مکتب و امام بسیار حرف های گزافه می زنند و نقاط تاریکی هم پیدا می کنند و آنرا نشان می دهند تا جز را به کل نسبت دهند.

قاضی زاده با بیان اینکه شهدا از خودسازی به جامعه پردازی رسیدند و هوای نفس را در خود از بین بردند گفت : شهید«خوش سیرت» مربی اخلاق بود تا فرمانده، رفیق بود تا بزرگتر، دستگیر بود تا دستور دهنده و تمام کمال را طی کرده بود که به شهادت رسید.

قاضی زاده حرف دشمن را که ۴۰ سال انقلاب به آن نتایجی که می خواسته نرسیده دروغ دانست و تصریح کرد: انقلاب اسلامی پا به عرصه وجود گذاشت نه به خاطر اینکه انقلابی در ادامه انقلاب هایی همچون انقلاب فرانسه و شوروی و… باشد بلکه انقلاب اسلامی آمد تا دین را در بستر زندگی مردم جاری کند و محور رشد تربیت و کمال طلبی شود.

وی با تاکید بر اهداف انقلاب اظهار کرد: انقلاب اسلامی برای اینکه دین خدا، کلمه توحید و بندگی خدا موضوع عالم باشند فرستاده شده و هیچ کس دیگر و در این بستر هم به لحاظ فردی و اجتماعی کارآمدی خود را نشان داده است.

قاضی زاده اضافه کرد: این انقلاب در بستر فردی شخصیت های ممتازی مثل شهید «مهدی خوش سیرت» ساخت که وقتی خدا پرده از جلوی بخشی از چهره شهید کنار زد تازه با این معنا آشنا شدیم که چه بسا انسان هایی به کمال و قرب رسیده‌اند و در دوره حیات خود چه چیزهایی را درک کرده اند که ما از آنها غافلیم.

قاضی زاده با اشاره به اینکه شهدا پیروان مکتب امام حسین هستند تصریح کرد: کدام جذبه میلیونها انسان را در سراسر عالم دور نام حاج قاسم جمع می کند تا کودکان را به نام او قسم دهند که پیرو امام و مکتب اسلام می مانند!.
این چه معجزه ای است، کدام شخصیت را غیر از امام حسین علیه السلام سراغ دارید که چنین جذبه ای داشته است غیر از شهدا چون شهدا هم پیروان مکتب حسین(ع) و برخاسته از آن حزب و نگاه هستند.

وی شهدا را چلچراغ هدایت دانست و اذعان کرد: در هر استانی که می رویم شهدا ستارگان فروزانی هستند که پای انقلاب اسلامی ایستادند تا در مسیر یاس، شبهه و انحراف خط روشن را نشان ملت دهند، شهدا اجازه نمی‌دهند ملت بزرگ از مسیر خود منحرف شوند و تلاش دشمنان این کشور، ملت و مکتب را، نقش بر آب می کنند.

قاضی زاده با اشاره به خصوصیات اخلاقی و رفتاری شهید «خوش سیرت» اظهار کرد: خوش سیرت مربی اخلاق بود تا فرمانده، رفیق بود تا بزرگتر، دستگیر بود تا دستور دهنده و تمام کمال را طی کرده بود که به شهادت رسید.

وی افزود: شهدا یک شهر را تغییر می دهند، یک جامعه را می سازند و آنانند که پایه های یک تمدن جدید را گذاشته اند.

قاضی زاده خاطر نشان کرد: شهدا از خودسازی به جامعه پردازی رسیدند و هوای نفس را در خود از بین بردند، وقتی از تمدن صحبت می کنیم یعنی از مولفه‌های قدرت و از فرهنگ صحبت می کنیم.

گزارش  و عکس: هما اکبری

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است