دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۳:۰۳
آخرین اخبار
14 مرداد 1395 ، ساعت 21:12 1,717 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19016

وزیر ورزش و جوانان : بودجه ورزش در دولت یازدهم ۲ برابر شد

به گزارش جلال شرق ، محمود گودرزی روز پنجشنبه در نشستی با حضور هیات های ورزشی شهرستان های نوشهر، چالوس و کلاردشت در چالوس ، افزود : یکی از سیاست های محوری دولت تدبیر و امید در حوزه برنامه ریزی ، تصمیم گیری و اجرا ، مشارکت دادن مردم و بها دادن به بخش خصوصی برای توسعه از جمله در بخش ورزش است.
وی ادامه داد : تجربه نیز نشان داده است به هر اندازه ای که بخش خصوصی در هر زمینه ای مشارکت داشته باشد، دستیابی به توسعه واقعی با موفقیت بیشتری همراه بوده است .
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به گفت و گوی زنده رئیس جمهوری با مردم در تلویزیون ، گفت : آقای روحانی گزارش های خوبی از عملکرد دولت بویژه رویکردهای نوین در تامین سلامت و افزایش کیفیت زندگی مردم درسایه توجه به مقوله ورزش ارائه داد.
وی افزود : به عنوان نمونه در سال ۱۳۹۲ میزان فعالیت مردم در زمینه ورزش همگانی حدود ۱۰درصد بود ولی در سه سالی که دولت تدبیر و امید سکان کشور را در دست دارد این رقم به حدود ۲۱ درصد افزایش یافته است که نتیجه آن کاهش آسیب ها و بزه های اجتماعی بوده است.
گودرزی سرانه فضای ورزشی در کشور را حدود ۷۴ سانتی متر مربع اعلام کرد و گفت : اگرچه در قانون برنامه چهارم توسعه قرار بود این رقم با توجه به وضعیت مطلوب اقتصادی کشور به حدود یک متر برسد اما چنین نشد.
وزیر ورزش و جوانان ، اجرای طرح آمایش سرزمینی و درپی آن انجام کار تحقیقاتی با هدف شناسایی ، حمایت و هدایت استعدادهای ورزشی در مناطق مختلف کشور را از دیگر اقدامات دولت یازدهم برای توسعه ورزش کشور معرفی کرد.
وی گفت : این فعالیت ها می تواند به تقویت نتایج قهرمانی در رشته های مختلف ورزشی منجر شود و خوشبختانه استان مازندران در بسیاری از رشته های ورزشی نظیر کشتی ، تکواندو و شمشیر بازی با همکاری و همیاری رئیسان هیات های ورزشی و مربیان در کشور ، آسیا و حتی جهان زبانزد است .
وی افزود : به عنوان نمونه از ۵۶ سهمی که امسال در المپیک ریو داریم ، ۱۳ سهمیه را ورزشکاران مازندرانی کسب کردند که بزرگ ترین افتخار برای کشور است .
وزیر ورزش و جوانان در ادامه یادآور شد: به زودی برای تقویت هیات های ورزشی در نوشهر ، چالوس و کلاردشت ، تاسیس اداره ورزش و جوانان در کلاردشت و نیز صدور مجوز برای فعالیت باشگاه فرهنگی و ورزشی شموشک در لیگ دوم بودجه بیشتری اختصاص یافته و برنامه ریزی لازم صورت خواهد گرفت .
وزیر ورزش و جوانان امروز برای بازدید از استادیوم ورزشی درحال ساخت شهرستان های نوشهر و چالوس و نیز نشست با مسئولان و هیات های ورزشی این دو شهرستان و کلاردشت به مازندران سفر کرد.
ساخت ورزشگاه های پنج هزار نفری چالوس و نوشهر از طرح های مصوب سفر مقام معظم رهبری به مازندران است که سال ۱۳۸۸ آغاز شد.
در جریان سفر پربرکت مقام معظم رهبری در آبان ماه سال ۱۳۸۸ به شهرستان ها غرب مازندران ، ۲۳۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای ۱۳۴ طرح تخصیص پیدا کرده بود که بیشتر این طرح ها اجرا و بهره برداری شدند.
ساخت و تکمیل دو ورزشگاه پنج هزاری نفری در نوشهر و چالوس به علت کمبود زمین و مشکلات زیست محیطی با مشکل مواجه و طولانی شده است .
در شهرستان ۱۲۳ هزار نفری نوشهر دستکم شش هزار و ۵۰۰ ورزشکار سازمان یافته و حدود ۴۰هیات ورزشی فعالیت دارد.
ساخت استادیوم ورزشی پنج هزار نفری شهرستان چالوس با اعتباری اولیه حدود ۵۰۰ میلیون ریال در سال ۸۹ آغاز شد.
دست کم هشت هزار و ۴۰۰ نفر ورزشکار سازمان یافته چالوس با هیات های ورزشی شهرستان همکاری دارند./ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است