یکشنبه, ۷ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۲:۴۶
آخرین اخبار
15 مهر 1398 ، ساعت 20:56 1,265 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :55170
دراجرای طرح یک روزه کاروان سلامت ؛

بیش از ۳۳۰ نفر از اهالی روستای فوشازده آستانه اشرفیه ویزیت رایگان شدند + تصاویر 

رئیس جمعیت هلال احمر  آستانه اشرفیه اعلام کرد در سفر یک روزه کاروان سلامت به روستای فوشازده از توابع بخش مرکزی آستانه اشرفیه ۳۳۱ نفر توسط  پزشکان عمومی و متخصص داوطلب هلال احمر ویزیت رایگان شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جلال شرق ، کمیل پرناک در گفتگو با جلال شرق با بیان این خبر اظهارکرد:  : در طرح یک روزه کاروان سلامت بییش از ۵۰ نفر از داوطلبان هلال احمر اعم از۴ پزشک عمومی و  بیش از ۱۰ پزشک مخصص شامل ، متخصص اطفال ، متخصص زنان و زایمان، متخصص اعصاب،  متخصص رفتار حرکتی ، فیزیو تراپ ، دندانپزشک ، ماما ،  پرستار ، متخصص روان شناس و متخصص داروئی حضور داشتند و بیش از ۴ میلیون تومان داروبه صورت رایگان در اختیار مراجعه کنندگان قرار گرفت.

وی با بیان اینکه هفتمین خانه هلال نیز در روستای فوشازده با مساعدت بخشداری مرکزی و دهیاری افتتاح شد  اظهار کرد: در تلاش هستیم بزودی در یکی دیگر از روستاهای این شهرستان خانه هلال را به همراه کاروان سلامت افتتاح و مورد بهره برداری قرار دهیم.

رئیس  داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان  نیز  در خصوص طرح کاروان سلامت به خبرنگارما گفت: طرحی با عنوان « یک روز کار داوطلبی» در استان گیلان نوشته شد و وقتی به کشور ابلاغ کردیم این طرح به عنوان یک طرح ملی برای هلال احمرهای سراسر کشور  ابلاغ و قرار شد در کل کشور اجرا شود .

بهزاد پرستش  افزود : در این طرح عنوان شد که اگر قرار است کاروان سلامت به منطقه ای برده شود و بحث معیشتی   نیز در کنار آن داشته باشیم ،  این فعالیت ها ر ا متمرکز کنیم و هر کسی  که مهارت دارد در این طرح  به صورت داوطلبانه حضور پیدا کند  و مهارت خود را به صورت رایگان در اختیار مردم قراردهد.

وی ادامه داد : یک روز کار داوطلبی در روستای فوشازده به این معنا است که ما هم از پزشکان عمومی و هم متخصص  در این جا استفاده کردیم  وعلاوه برویزیت رایگان توسط پزشک عمومی ، متخصص و دنداپزشک ؛  داروی رایگان نیز در اختیار مردم قرار دادیم .

رئیس  داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان ادامه داد:  در کناراین کار داوطلبانه پزشکان ،  اورژانس اجتماعی ،  گروه های مردم نهاد فعال زیست محیطی ، آموزش های چهره به چهره ،  گروه مهارت های فنی و حرفه ای نیز مستقر بودند که مردم از آنان بهره مند شدند .

وی ادامه داد: در کنار این اقدامات یک روزه در بحث وضعیت معیشتی ، در کنار بضاعت خود و استفاده از ظرفیت خیرین  هلال احمر،  ۲۵ بسته آموزشی برای دانش آموزان ، ۲۰ سبد غذایی و ۲۰ سبد بهدا شتی در اختیار محرومین منطقه توزیع شد.

پرستش با اشاره به افتتاح  هفتمین خانه هلال شهرستان آستانه اشرفیه در روستای فوشازده  گفت: تاکنون ۱۸۰خانه هلال در سراسر استان گیلان طی دو سال نیم گذشته افتتاح شده است که امیدواریم با همکاری فرمانداری ها و بخشداری های سراسر استان تا پایان سال از مرز ۲۰۰ خانه هلال نیز بگذریم.

گفتنی است خانه هلال روستای فوشازده به همراه کاروان سلامت  طی مراسم با حضور فرماندار ، امام جمعه و جمعی از مسئولین افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.

انتهای پیام

   

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است