پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
13 اکتبر 2015 ، ساعت 20:04 985 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4433

پاداش های جبهه النصره برای ترور بشار اسد و سید حسن نصرالله/ثروت داعش به ۲۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است

 

سرکرده جبهه النصره برای کشتن دبیرکل حزب الله لبنان و رئیس جمهور سوریه ۵ میلیون یورو پاداش تعیین کرد.

به گزارش جلال شرق ، به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، “ابو محمد الجولانی،”سرکرده جبهه النصره، شاخه القاعده در سوریه در یک پیام صوتی جدید، برای کشتن بشار اسد، رئیس جمهور سوریه مبلغ ۳ میلیون یورو و برای سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان مبلغ ۲ میلیون یورو جایزه تعیین کرد.

وی در پیام خود گفت: من پاداشی به ارزش ۳ میلیون یورو برای هرکس که بشار اسد را به قتل رساند و زندگی وی را پایان دهد تعیین می کنم. حتی اگر این فرد از اقوام و خاندان بشار اسد باشد، در امان است و ما او را به هرجایی که بخواهد می رسانیم. من او را تضمین می کنم.

همچنین من پاداشی دو میلیون یورویی برای هرکسی که حسن نصرالله را به قتل برساند تعیین می کنم. حتی اگر این فرد از خاندان و نزدیکان حسن نصرالله باشد، او را به هرجایی که بخواهد می رسانیم و من ضامن او هستم.

ثروت داعش به ۲۲۰۰ میلیارد دلار رسیده است

مرکز “تحلیل مسائل تروریسم” که در سال ۲۰۱۴ شروع به کار کرده، مدعی شده ثروت گروه تروریستی داعش در عراق و سوریه در حدود ۲۲۰۰ میلیارد دلار است و این گروه تروریستی ظرف تنها یک سال ۲۰۰ میلیارد دلار بر دارایی‌های خود افزوده است.

ثروت مذکور مربوط به دارایی‌های منقول و غیر منقول، ذخایر نفت و گاز و دیگر دارایی‌هایی است که داعش توانسته بر آنها سیطره یابد. اکنون فروش نفت تنها منبع درآمد داعش نیست و مالیات‌های اجباری بر درآمد ساکنان مناطق تحت اشغال داعش نیز پول زیادی را روانه خزانه این گروه می‌کند.

تنظیم کنندگان این گزارش می‌گویند که این ثروت هنگفت مربوط به کنترل روز افزون این گروه تروریستی بر مساحت‌های بیشتری از خاک سوریه است به ویژه که در سپتامبر گذشته میدان‌های نفتی جدیدی را تصرف کرد و به این ترتیب ۸۰ درصد از تولید نفت در سوریه و ۱۰ درصد تولید آن در عراق را به دست گرفته است /تابناک.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است