پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
27 مرداد 1395 ، ساعت 08:34 1,805 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :19616

پاسخ سفیر ژاپن به عراقی ها: به قرآن رجوع کنید

به گزارش جلال شرق ، ‘فومیو ایوای’ در مقاله ای که روز سه شنبه به زبان عربی منتشر شد٬ با اشاره به آیه ۱۱ سوره مبارکه ‘الرعد’ ‘إِنَّ اللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِمْ ‘ (خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملّتی) را تغییر نمی دهد مگر آنکه آنان آنچه را در خودشان است تغییر دهند)، نوشت: در این آیه، خط مشی پیشرفت و شکوفایی ملت ها تبیین شده است.
وی افزود: رهبران ژاپن با وجود شرایط سخت بعد از جنگ و اشغال،بدون هیچ گونه شک و تردیدی ٬عزم جدی برای پیشرفت و شکوفایی ژاپن داشتند و دو عنصر اراده و ایمان سرمایه مشترک بخش اعظم مردم ژاپن بود، همانطور که در قرآن شما (عراقی ها) با عنوان ‘ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم’ به آن اشاره شده است.
وی خطاب به رهبران سیاسی عراق افزود: ‘دوست دارم تلاش شما را ببینم، بدون اینکه به دیگران تکیه کنید و نمی خواهم تلاش دیگران را به جای شما ببینم تا بتوان آینده ای روشن ساخت . ژاپن آماده همکاری با شماست.
آمریکایی ها در بدو اشغال عراق، از زبان ‘پل برمر’ حاکم غیر نظامی آمریکا در عراق، به مردم عراق وعده دادند که از عراق، ژاپن دیگری خواهند ساخت، اما بعد از گذشت ۱۳ سال از سقوط صدام و تاسیس نظام سیاسی جدید، عراقی ها نه تنها اثری از پیشرفت و شکوفایی ژاپن در کشورشان ندیدند، بلکه میراث سنگین اشغالگران را خشونت و ویرانی و تروریسم یافته اند./ایرنا

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است