پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۴:۵۴
آخرین اخبار
21 خرداد 1395 ، ساعت 18:59 512 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :16176

پزشکان به دنبال توجیه علمی یک بیماری؛ زندگی این دو برادر با غروب خورشید، طلوع می کند! + عکس

بیماری نادر دو برادر، باعث تعجب پزشکان شده است.
به گزارش جلال شرق ، پزشکان پاکستانی در یکی از بیمارستانهای اسلام آباد، به دنبال یک توجیه علمی برای بیماری نادر دو کودک در این بیمارستان هستند.
به گزارش سایت “روسیا الیوم” این دو کودک که برادر هستند به محض غروب خورشید، دچار فلج کامل می شوند اما پس از طلوع، تمام عوارض و نشانه های بیماری آنها برطرف می شود.
این دو کودک که عبدالرشید (۹ ساله) و شعیب (۱۳ ساله) نام دارند، به کودکان انرژی خورشیدی معروف شده اند زیرا در طول روز، فعالیت طبیعی دارند اما به محض غروب خورشید، دچار فلج کامل شده و اشتهای خود را به طور کامل از دست می دهند.
پزشکان برای شناسایی علل بیماری شبانه این دو کودک به طور منظم از آنها آزمایش خون می گیرند و برخی محققان نیز سرگرم بررسی نمونه هایی از خاک و هوای منزل آنها هستند. با توجه به ضعف امکانات مالی خانواده این کودکان که در شهر کویته بلوچستان در جنوب غرب کشور سکونت دارند، دولت هم هزینه این روند درمان و تحقیقات را بر عهده گرفته است.
پزشکان اختلالات ژنتیکی را عامل “فلج شبانه” این دو برادر می دانند و می گویند که این پدیده در دنیای پزشکی، ناشناخته است.
عوارض این بیماری در اولین سال تولد این دو برادر بروز کرد. پدر و مادر این خانواده می گویند که ظرف دوازده سال گذشته هر درمانی را که به خاطرشان رسیده امتحان کرده اند اما نتیجه ای نگرفته اند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است