پنج شنبه, ۱۰ آذر ۱۴۰۱ ، ساعت ۰۳:۵۸
آخرین اخبار
23 شهریور 1394 ، ساعت 08:30 656 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :2608
قربانی تاکید کرد:

پولی شدن بیمه سلامت نیازمند کار کارشناسی است/تشکیل بانک اطلاعاتی برای شناسایی قشر آسیب پذیر

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر ضرورت اولویت پوشش بیمه‌ای افراد در نقاط محروم، گفت: بر اساس برآوردهای اولیه سازمان بیمه سلامت به نظر می‌رسید که حدود ۵ الی ۶ میلیون نفر فاقد بیمه هستند اما تعداد مراجعان به حدود ۱۰ میلیون نفر رسید که دولت را با کمبود منابع مالی مواجه کرده است.

به گزارش جلال شرق ،محمدحسین قربانی  در مورد برخی اظهارات مطرح شده مبنی بر احتمال پولی‌شدن بخشی از بیمه سلامت ایرانیان،‌ افزود: در جریان بررسی قانون بودجه سال ۹۳ و همچنین لایحه تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت تصویب شد که یک درصد از ارزش افزوده در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرد که بر اساس آن بیمه شدن افراد فاقد بیمه با اولویت روستاییان، عشایر و اطراف کلانشهرها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر مدنظر واقع شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌ بر اساس برآوردهای اولیه به نظر می‌رسید که حدود ۵ الی ۶ میلیون نفر فاقد بیمه هستند که باید برای پوشش بیمه‌ای خود مراجعه کنند اما به دلیل بازگذاشتن فضا، تعداد مراجعان به حدود ۱۰ میلیون نفر رسید که در این میان مشکلات مالی مانع از انجام تعهدات دولت در زمینه تخصیص منابع مالی حوزه سلامت از جمله بیمه‌ها شد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با انتقاد از عدم ساماندهی بیمه‌ها، تصریح کرد:‌ متاسفانه هنوز اجرای قانون برنامه پنجم توسعه مبنی بر تجمیع بیمه‌ها عملیاتی نشده است و همین مهم باعث شده تا برخی از افراد دارای چندین دفترچه بیمه باشند و بار مالی مضاعفی روی سیستم بیمه‌ای تحمیل شود.

وی با تاکید بر ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی برای فراهم شدن شرایط شناسایی افراد دارای تمکن مالی و قشر ضعیف جهت پوشش بیمه‌ای، افزود: افرادی که فاقد بیمه هستند باید در اولویت پوشش بیمه‌ای قرار گیرند و به دنبال آن این حمایت‌های بیمه‌ای به سایر افراد در جامعه گسترش یابد.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پولی‌شدن بخشی از بیمه سلامت ایرانیان نیاز به کار کارشناسی دارد، گفت: به علت نبود اطلاعات جامع و کامل، فشار مالی زیادی بر وزارت بهداشت و رفاه وارد شده در حالی که وجود بانک اطلاعاتی جامع می‌توانست به کنترل این هزینه‌ها کمک کند./خانه ملت

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است