پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۵:۱۲
آخرین اخبار
30 آذر 1394 ، ساعت 19:34 1,688 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :8202
سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان :

پژوهشهای هدفمند و کاربردی باید در جامعه نهادینه شود

سرپرست اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری گیلان گفت: آنچه امروز مورد نیاز جامعه است انجام پژوهش های هدفمند و کاربردی است که باید نهادینه شود.
به گزارش جلال شرق ، یونس رنجکش در همایش نگاه برتر که در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان با حضور پژوهشگران نوجوان برگزار شد، اظهار کرد: پژوهش ها باید بتوانند نیازهای جامعه را برطرف کنند و پژوهش هایی که در قفسه کتابخانه ها خاک بخورد موجب هدر رفتن سرمایه ها می شود.
وی اضافه کرد: اکنون که شاهد حضور نوجوانان علاقمند در مسیر پژوهش هستیم آنچه که بیش از همه وظیفه مربیان و معلمان را بیشتر می کند آموزش صحیح و هدایت درست این قشر است با بتوانند از توان علمی و علاقمندی خود راه درست را در پیش بگیرند.
وی یادآور شد: با تمرینی که نوجوانان اکنون در مسیر فعالیتهای پژوهشی انجام می دهند فرهنگ پژوهش درست در راستای آشنایی با مشکلات و خواسته های جامعه و کاربردی کردن ان باید نهادینه شود.
وی تاکید کرد: برای رسیدن به توسعه نیازمند حرکتهای درست در مسیر پاسخگویی به سوالات و نیازها هستیم که از طریق پژوهش های کاربردی می توانیم به توسعه دست یابیم.
رنجکش افزود: خوشبختانه توجه خاصی در کشور از سوی دولت به امر پژوهش می شود زیرا همانطور که هفته ای به نام پژوهش در کشور نامگذاری شده است نشان دهنده اهمیت این موضوع است.
وی از پژهشگران نوجوان شرکت کننده در این همایش خواست تا با علاقمندی در این مسیر گام بردارند و با توانمند کردن و مهارت آموزی بتوانند از فعالیت های پژوهشی خود در آینده ارزش افزوده تولید و آنرا تبدیل به سرمایه کنند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است