چهارشنبه, ۱۵ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
23 مهر 1395 ، ساعت 11:23 1,795 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :23318
امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به هنگام پاک‌سازی زباله‌های اطراف حرم و مرکز شهر:

پیروی از ائمه اطهار ( ع ) و امام حسین ( ع ) را در عمل نشان دهیم + تصاویر

سایت تحلیلی خبری جلال شرق ، امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به هنگام  پاک‌سازی زباله‌های اطراف حرم و مرکز شهر گفت: پیروی از ائمه اطهار ( ع ) و امام حسین ( ع ) را باید در عمل نشان دهیم.

به گزارش جلال شرق ، حجت‌الاسلام محمد ساجدی طی گفتگوی اختصاصی با خبرنگار ما بابیان اینکه اگر برای امام حسین مجالس و مراسم می‌گیریم  باید همه شئون اخلاقی و اجتماعی را در ارتباط با آن رعایت کنیم اظهار کرد : به اعتقاد من باید پیروی خودمان از ائمه اطهار ( ع ) و امام حسین را در عمل نشان دهیم.

رئیس شورای فرهنگی  آستانه‌اشرفیه بابیان اینکه اگر ایستگاه صلواتی برپا و اطعام می‌کنیم ، باید محیط اطراف خودمان را تمیز نگه‌داریم خاطرنشان کرد : باید برپاکنندگان  ایستگاه‌های صلواتی ، بهترین و سالم‌ترین خوراکی‌ها را زائران و عزاداران برای امام حسین ( ع ) تمهید و آماده سازند .

وی تصریح کرد : ائمه معصومین  ( ع )  به ما فرمودند:  به‌گونه‌ای عمل کنید وزندگی کنید که موجب زینت و سربلندی ما باشید و طوری نباشد که موجب سرافکندگی ما اهل‌بیت باشید .

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه به برپایی عزای سیدالشهدا و بزرگداشت قیام عاشورای امام حسین  اشاره کرد و افزود : اگر مراسم و هیئت می‌گیریم  و دسته می‌بریم ، مکان‌های که این دسته‌ها برگزار یا  دسته‌های حرکت می‌کنند به‌خصوص اماکن و مقدسی چون حرم مطهر سلطان سید جلال‌الدین اشرف ، مسجد جامع و نظیر این‌ها باید تمیز و نظیف باشد و حقوق دیگران را رعایت کنیم .

ساجدی خاطرنشان کرد :  از طریق  یک شهر تمیز و سالم و انجام مراسم سوگواری همراه با بهداشت محیط و نظافت نشان بدهیم که در همه‌ی شئون از اباعبدالله الحسین پیروی می‌کنیم .

وی گفت:  ازجمله وظایف عزاداران اباعبدالله الحسین ( ع ) ،  رعایت بهداشت ، نظافت محیط و خودداری از اجحاف به دیگران و تضییع حق‌الناس است امیدواریم این حرکتی فرهنگی که امشب در روز ۱۱ ماه محرم ، توسط مسئولان و عده‌ای از مردم شهر انجام می‌گیرد یک الگوی باشد و انشا الله این الگو را همه شهروندان و همه عزاداران رعایت کنند.

امام‌جمعه آستانه‌اشرفیه از  کاسبان و مغازه‌داران خواست که  جلوی محل کسب و مغازه خود را  تمیز نگه‌دارند و همه افراد سعی کنند با همیاری در تمیز نگه‌داشتن محیط اطراف خود و شهر انشا الله یک شهر تمیز و آبرومند و درخور شأن اباعبدالله ( ع ) داشته باشیم .

وی درباره ایستگاه‌های صلواتی توسط مردم گفت:  من معتقدم که همه‌کسانی که این خدمات ارزشمند معنوی را در اطعام زائران در ایستگاه‌های صلواتی انجام می‌دهند حتما در کنار کار خودشان و حتی درحرکت دادن هیئت‌ها و دسته‌های عزاداری حتماً افرادی را مأمور کنند که این‌ها بهداشت محیط را در اطراف مکان‌های صلواتی رعایت کنند تا انشا الله در ادامه برنامه اباعبدالله الحسین ما شاهد صحنه‌های ناخوشایندی در معابر عمومی و مکان‌های عمومی نباشیم .

به گزارش جلال شرق ، به هنگام پاکسازی محیط اطراف حرم مطهر و مسجد جامع فرماندار، بخشدارمرکزی ، شهردار ، اعضای شورا شهر ، رئیس شورای هیئت های مذهبی و جمعی از شهروندان حضور داشتند

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است