پنج شنبه, ۱۶ تیر ۱۴۰۱
آخرین اخبار
6 اسفند 1395 ، ساعت 09:46 1,841 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :26731

پیوند بین جریان انقلاب با جریان شهادت عمیق است /برخی به دنبال کم‌فروغی مردم در صحنه‌های مختلف هستند

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: پیوند بین جریان انقلاب با جریان شهادت عمیق است

به گزارش جلال شرق ،محمدحسین صفارهرندی عصر دیروز در یادواره ۲۵ شهید انقلاب در حرم مطهر آقاسید حسن حسین‌آباد این شهرستان با گرامیداشت یاد شهدا اظهار کرد: زمانی که در بزرگداشت شهدا حضور می‌یابیم چند هدف داریم.

وی با بیان اینکه هر کدام از شهدا ستارگانی هستند که می‌توان از زبان خانواده‌های آنها به فضیلت بیشتر شهدا پی برد، افزود: ویژگی شهدا می‌تواند آینده سالم‌تری را برای ما رقم بزند.

عضو تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: کسانی که در راه خدا جان خود را قربانی کردند نگاهی داشتند که می‌تواند برای نسل‌های پس از خود اینها سازنده باشد و برای شناخت و پیروی از راه شهدا باید راه جهاد، شهید و شهادت تشریح شود.

وی با تصریح بر اینکه نمی‌توان جریان انقلاب را از شهدا تفکیک کرد، گفت: بین جریان انقلاب و جریان شهادت پیوندی عمیق برقرار است و شهدا منظومه خجسته برای مقابله با استکبار هستند.

صفارهرندی با تشریح تلاش‌های ضد انقلاب گفت: در طول انقلاب کسانی بودند که تریبون نظام استفاده کردند و رأی آوردند و برخی نیز اعتقاد داشتند انقلاب در دوره‌ای خوب بود اما بعد ضروری نداشته دنبال انقلاب و پای‌بند ضوابط باشیم.

وی با اشاره به اینکه این افراد اعتقاد دارند مشکلات گریبانگیری داریم که در این سال‌ها برطرف نشده است، خاطرنشان کرد: آنها می‌گویند وقتی با آمریکا دوست نیستیم تبعات و عواقبی دارد که اکنون شرایط و پیشرفت نظام را دشوار کرده است.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی خطاب به کسانی که علاقه‌مند به رابطه با آمریکا هستند اشاره کرد و گفت: ما رژیم صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسیم و طبق فرمایش امام راحل باید از صفحه روزگار محو شود و زمانی که این رژیم عزیزدردانه آمریکاست انتظار دارد شما از شعارهایتان عقب‌نشینی کنید و می‌خواهد خیالش از طرف رژیم صهیونیستی راحت باشد.

وی با بیان اینکه برخی به‌دنبال کم فروغی حضور مردم در صحنه‌های مختلف هستند، ادامه داد: کسانی همچنان معتبر هستند و فرصت حرف زدن دارند و برخی با استفاده از حرمتی که نظام به آنها بخشیده سخنانی مطرح می‌کنند که بوی اعراض آنها از انقلاب استشمام می‌شود.

صفارهرندی با بیان اینکه این افرادی که به نحوی در درون نظام بودند جزو ضد انقلاب بیرونی محسوب نمی‌شوند، گفت: از همین رو می‌گویند که اینها شکنجه شده انقلاب هستند.

وی تصریح کرد: کسی که هویت خود را از درون انقلاب دارد امروز مشکلات موجود کشور را به نارضایتی آمریکا گره می‌زند و می‌گوید عدم دوستی ما با آمریکا تبعاتی را در پی دارد که شرایط پیشرفت کشور را دشوار کرده و باید برای حل این مشکل، مسئله نظامی با آمریکا را حل کنیم.

عضو تشخیص مصلحت نظام به وضعیت پیش از انقلاب لبنان اشاره کرد و افزود: لبنان پیش از پیروزی انقلاب اسلامی ایران قدرت خود را در ضعف می‌دانست و بر این باور بود که ضعف، نشانه قدرت و ثبات کشور است و به همین دلیل کشوری زحمت تجاوز به این کشور را به خود نمی‌دهد اما دیدید که چگونه بخشی از این کشور در کمتر از چند ساعت توسط رژیم صهیونیستی اشغال شد.

وزیر اسبق فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به نقش مهم شهدا در امنیت کشور گفت: شهدا سایه جنگ را از سر ملت و کشور دور کرده‌اند.

وی درباره نظر استراتژیست آمریکایی درباره حمله به ایران گفت: استراتژیست آمریکایی پس از مطرح شدن این مطلب در کنگره و محافل آمریکا که چرا به ایران حمله نمی‌کنید، گفت «زیاده‌گویی نکنید، فکر می‌کنید ایران شبیه افغانستان و عراق است که اگر روزی تصمیم به اشغال آن گرفتید به‌راحتی این‌کار را انجام دهید و اگر هم زمانی بخواهید این‌کار را انجام دهید باید ۲۰ هزار تابوت برای روز نخست جنگ با ایران برای فرزندان خود در آمریکا آماده کنید».

عضو تشخیص مصلحت نظام با تصریح بر اینکه دشمنان انقلاب به این نتیجه رسیده‌اند که فرزندان این مرز و بوم ترسی از کشته شدن در راه خدا ندارند، یادآور شد: ‌مستشاران ‌ایرانی تنها برای انتقال تجربیات ‌در عراق حضور دارند اما عده‌ای می‌گویند که ما می‌خواهیم خط صهیونیسم را بخوانیم و شما نباید در عراق و سوریه حضور داشته باشید.

وی با اشاره به اینکه عده‌ای بیابانگرد بی‌سر و پا به نام داعش نزدیک بود به مرز بغداد برسد، ادامه داد: تدبیر رهبر معظم انقلاب مبنی بر جلوگیری از گسترش پیشروی داعش برای امن ماندن کشور ما و دوری این جنایتکاران از مرزهای ما بود که آنها را متوقف کرد.

صفارهرندی تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی را در افزایش توان موشکی با تکیه بر ظرفیت نیروهای داخلی دانست و بیان کرد: پس از گذشت چند سال از بازدید رهبر انقلاب از موشک‌های با خطای چند متری و تأکید ایشان بر افزایش دقت این موشک‌ها، امروز در کشور موشک‌های نقطه‌زن طراحی شده که به کشور ما امنیت می‌دهد.

وی با بیان اینکه آمریکا پیش از حمله به عراق با بازدید مراکز مهم موشکی این کشور دستور از بین بردن این مراکز برای اطمینان جامعه جهانی را داد، متذکر شد: پس از اطمینان از نابودی آن به این کشور حمله کرد و امروز عده‌ای می‌گویند موشک برای چه می‌خواهیم در حالی که صهیونیسم از ترس و واهمه برای حفظ امنیت خود دیواری به ارتفاع پنج متر و عمق دو متر در مرزهای خود کشیده است.

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است