دوشنبه, ۲۴ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
6 مرداد 1401 ، ساعت 13:22 280 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :71625
در همایش فصلی روسای دادگستری ها و دادستان های استان مطرح شد:

کارگروه های آرد و نان باید نظارت میدانی دقیقی داشته باشند

همایش فصلی روسای دادگستری ها و دادستان های استان به ریاست رئیس کل دادگستری استان گیلان با موضوع بررسی مشکلات آرد و نان صبح امروز برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق به نقل از روابط عمومی دادگستری گیلان، حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به نشست اخیر بررسی مشکلات آرد و نان در استان با حضور متولیان امر و لزوم ارائه برنامه و راهکار توسط سازمان جهاد کشاورزی استان تصریح کرد: با توجه به اینکه برنامه های پیش بینی شده متناسب با شرایط فعلی استان نیست لذا مسئولان باید با شناخت شرایط، تصمیمات درستی اتخاذ نمایند.

وی با بیان اینکه دولت در تامین آرد مورد نیاز استان ها مشکلی ندارد و از ذخایر مناسبی برخوردار است اظهار داشت: با توجه به مسافر پذیر بودن استان گیلان باید سرانه آرد استان به طور جداگانه دیده شود و سهم گردشگران و مسافران نیز می باید به سرانه استان اضافه شود.

رئیس شورای قضایی استان شیوه های مطرح شده در نظارت و توزیع آرد را شیوه هایی قدیمی و مربوط به شرایط عادی جامعه دانست و گفت: ما امروز به راهکارهای جدید و متقنی که در شرایط اضطراری کاربرد داشته باشد نیازمندیم.

وی نظارت های مردمی را حلقه مفقوده نظارت های مسئولان عنوان نمود و افزود: جهاد کشاورزی مکلف است به ساکنان هر منطقه در خصوص میزان آرد تحویل داده شده به نانوایی، مدت زمان پخت نان و اشخاص ناظر برفرایند، اطلاع رسانی نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین خلیلی در ادامه اذعان داشت: چنانچه ناظران تعیین شده نسبت به انجام وظیفه قانونی خود کوتاهی و سهل انگاری نمایند کمسیون متشکل استانی برابر مقررات اقدام نمایند.

این مقام ارشد قضایی در پایان خاطر نشان کرد: کارگروه های آرد و نان باید نظارت میدانی دقیقی داشته و بازرسی های منظمی بر شیوه های توزیع و پخش و تامین آرد و هم بر شیوه نظارت ها صورت گیرد تا دغدغه مردم استان در خصوص تامین نان مورد نیاز مرتفع گردد.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است