پنج شنبه, ۷ مرداد ۱۴۰۰
آخرین اخبار
11 اکتبر 2015 ، ساعت 22:29 841 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4347

کاشت حلزون راهکاری اساسی برای درمان ناشنوایی

۱۴۰کودک ناشنوا و کم شنوا گیلانی با کاشت حلزون شنوا شدند.

به گزارش جلال شرق ، معاون توانبخشی بهزیستی گیلان اعلام کرد : شناسایی کودکان ناشنوا و کم شنوای گیلانی و معرفی آنان برای عمل جراحی کاشت حلزون از سال ۸۷ آغاز شده و تاکنون ۱۴۰ کودک تحت این عمل قرار گرفته اند.
رحیم تکاملی با اشاره به اینکه تشخیص زودهنگام در درمان ناشنوایی کودکان بسیار موثراست افزود : در حال حاضر در بیمارستان های شهرهای تهران ، مشهد، تبریز، شیراز، اصفهان و اهواز عمل جراحی کاشت حلزون انجام می شود.
وی بابیان اینکه هزینه این عمل جراحی ۹۰ تا ۳۰۰ میلیون ریال است افزود : علاوه بر کمک خیران و هیات امنای ارزی ، بهزیستی نیز بابت هر عمل جراحی کاشت حلزون۴۰ میلیون ریال به خانواده های کودکان ناشنوا و کم شنوا کمک هزینه پرداخت می کند.
معاون توانبخشی بهزیستی گیلان با اشاره به اینکه درهر هزار تولد ۲ تا ۳ نوزاد ناشنوا یا کم شنوا به دنیا می آیند گفت : عوامل ژنتیکی ، کمبود اکسیژن هنگام تولد ، برخی بیماری ها ووارد شدن ضربه های سخت به سر سبب ناشنوایی وکم شنوایی می شود.
تکاملی سن مناسب برای جراحی کاشت حلزون را کمتراز ۳ سال اعلام کرد و گفت : مراحل درمان پس از کاشت حلزون آواشناسی و گفتار درمانی است که علاوه بر کارشناسان ، نقش خانواده ها در سرعت درمان کودکان بسیار تاثیر گذار است.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است