پنج شنبه, ۱۰ فروردین ۱۴۰۲ ، ساعت ۱۴:۵۵
آخرین اخبار
26 اردیبهشت 1395 ، ساعت 07:17 1,909 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :14848
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری آستان گیلان :

کاهش بهره برداری از سطح جنگل ها از سیاست های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری است

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان گیلان اعلام کرد : استفاده از ظرفیت های موجود منابع طبیعی به سمت گردشگری از سیاست های اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری گیلان است.
به گزار ش جلال شرق ، داود زارع در گفتگو اختصاصی با خبرنگار پایگاه خبری جلال شرق درباره واگذاری اراضی منابع طبیعی در بخش سرمایه گذاری گفت: واگذاری ما بر اساس ضوابط و مقررات و بعد از اینکه شرایط واگذاری از لحاظ قوانین مورد بررسی قرارگرفت انجام می گیرد.
وی خاطر نشان کرد: واگذاری ها بر اساس موقعیت شهرستانی و بر اساس نیاز منطقه و اجرای طرح با محوریت کار گروه های شهرستانی و استانی مورد بررسی قرار می گیرد و نسبت به واگذاری آن اقدام می شود.
مهندس زارع در باره نحوه واگذاری اراضی منابع طبیعی یاد آور شد : واگذاری ها با هماهنگی منابع طبیعی ، فرمانداری و نماینده محترم هرشهرستان نسبت به سرمایه گذارانی که اجرای طرح آن ها امکان پذیر باشد و قوانین و مقررات به ما این اجازه را بدهد انجام خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه در هر واگذاری پس از اعلام وضعیت از شهرستان ، ضرورت واگذاری ابلاغ می شود افزود : بعضا بر اساس پروژه ای که اجرا می شود دستگاه ذیربط صاحب نظر است که منطقه مورد نظر سرمایه گذار مثلاً برای پرورش ماهی مناسب است و یا نه و ما ممنوعیت و محدودیت واگذاری را اظهار نظر می کنیم.
مهندس زارع با تصریح این که پارک های جنگلی و سراسری شرایط واگذاری ندارند ادامه داد: مناطق ساحلی بر اساس ضوابط خودش برای طرح های پرورش ماهیان خاویاری ، گرمابی و گردشگری مناسب است از نظر اینکه این طرح باید اینجا اجراشود یا نه دستگاه ذیربط که متولی صدور پروانه و مجوزه های لازم است اظهار نظر می کند و از نظر ما قوانین و مقررات منعی برای واگذاری ایجاد نمی کند.
وی پارک ملی صفرابسته رابه جهت گونه های که استقرار دارد به ویژه سفید پلت که از گونه های نادر دنیاست جز مناطق بکر نام برد که قصد همه ما حفظ منطقه با همه ویژگی های خود است به ویژه که زادگاه سفید پلت می باشد.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیز داری در خصوص درخواست بخشی از پارک صفرابسته برای تخلیه زباله گفت: پارک جنگلی صفرابسته ، پارک ملی استان ما ست از این جهت از اعضای کار گروه و فرماندار آستانه اشرفیه در خواست شد که منطقه دیگری را شناسایی کنند و ما در حال بررسی هستیم که جایگاه مناسبی که قانون گذار اجازه دهد اقدام نماییم .
وی با تاکید این نکته که بحث تخلیه و جایگاه زباله اگرچه منابع طبیعی موظف به این کار نیست که عرصه منابع طبیعی را در اختیار بگذاردتصریح کرد : دولت بایست در فکر این باشد که جایگاه های مناسب برای بحث پسماند ، زباله سوز ، تخلیه زباله ، کمپوست و مسایل دیگر که می تواند در حل مشکلات و معضلات کمک کند تعیین وتدابیری در این راه اندیشیده شود.
مهندس زارع با اشاره به بحث توریسم و اکو توریسم گیلان که از یک طرف به جنگل و از سوی دیگر به دریاست افزود : ما باید بیشتر روی ترویج و خصوصا راه کارهای که می تواند برای جذب توریسم و سرمایه گذاری در این بخش و با توجه به وضعیت استان که مو.رد نیاز است کار شود و ما مساعدت و کمک های لازم را در این راه انجام خواهیم داد.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری ادامه داد: نگاه اولیه ما این است که سطح بهره برداری در جنگل ها راکاهش و ظرفیت های موجود در منابع طبیعی و گردشگر و تقویت بخش کشاورزی سوق دهیم .
وی در پایان خاطر نشان کرد : این ظرفیت برای منابع طبیعی است که بتواند در دو بخش فعالیت ها را متمرکز کند ، هم بحث ترویج و هم فعالیت های منابع طبیعی که انجام می گیرد.
انتهای پیام /

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است