دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۱:۱۵
آخرین اخبار
19 مهر 1394 ، ساعت 22:07 1,080 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :4338
رییس مجمع نمایندگان گیلان:

کاهش سود تسهیلات بانک کشاورزی باعث توسعه کشاورزی می شود.

رییس مجمع نمایندگان گیلان گفت:بانک کشاورزی باید با تخصیص اعتبارات و کاهش سود تسهیلات قدم های موثری برای توسعه کشاورزی گیلان بردارد.

به گزارش خبرنگار جلال شرق ، محمدحسین قربانی در دیدار جمعی از اعضای این مجمع با مدیر شعب و جمعی از مدیران بانک کشاورزی گیلان گفت: کشاورزی نقش تاثیر گذاری در تامین معیشت مردم و توسعه اقتصاد استان دارد و بانک کشاورزی باید با تخصیص اعتبارات کافی و کاهش سود تسهیلات به رونق کشاورزی در استان کمک کند.

وی با اشاره به آمادگی مجمع نمایندگان برای رایزنی با وزرا و مدیران ارشد مرکز برای حل مشکلات پیش روی بانک کشاورزی وایجاد رفاه بیشتر برای کشاورزان افزود: باید با آموزش و افزایش آگاهی و دانش کشاورزان و تعامل بیشتر مدیران بانک ها با آنها ویژگی های کمی و کیفی تولیدات کشاورزی استان ارتقا یابد.

محمدحسین قربانی

رییس مجمع نمایندگان گیلان از روند رو به رشد صنعت چای و بهبود نسبی شرایط چایکاران در سال ۹۴ ابراز خرسندی کرد و گفت: حمایت از کشاورزان ،حمایت از تولید داخلی و پیروی از منویات رهبر معظم انقلاب برای اجرای سیاست های ابلاغی اقتصاد مقاومتی است.

مدیر امور شعب بانک کشاورزی استان نیز در این نشست با بیان اینکه ۱۰ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات سال گذشته به متقاضیان پرداخت شده است افزود: ۴ طرح تولیدی و کشاورزی استان نیز از تسهیلات ارزی این بانک استفاده کردند.

علیرضا طاهری بااشاره به هزار و ۱۳۷ میلیارد ریال مطالبات معوق بانک کشاورزی گیلان به ویژه در بخش تسهیلات ساخت گلخانه های استان افزود: با مصوبه کارگروه اشتغال استان ، مطالبات ۴۲ هزار چایکار با بدهی کمتر از ۳ میلیون ریال در مجموع به ارزش ۵۰۰ میلیارد سال گذشته بخشوده شد.

وی هم چنین به پرداخت ۳۱۰ میلیارد ریال خسارت به ۱۰ هزار و ۱۲۰ کشاورز خسارت دیده اشاره و تصریح کرد: ۱۲۰ هزار کشاورز گیلانی ۳۱ محصول کشاورزی خود را در گیلان بیمه کردند.

در ادامه این نشست محمد مهدی رهبری املشی نماینده مردم رودسر و املش، حسن تامینی و جبار کوچکی نژاد دو تن از نمایندگان مردم رشت و محمود شکری نماینده مردم تالش،رضوانشهر و ماسال در مجلس شورای اسلامی در زمینه کاهش سود تسهیلات بانکی، رفع موانع پیش روی اعطای تسهیلات به کشاورزان، ایجاد اشتغال در بخش کشاورزی و وصول مطالبات چایکاران نظرات خود را بیان کردند.

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است