یکشنبه, ۱۶ مرداد ۱۴۰۱
آخرین اخبار
3 تیر 1401 ، ساعت 14:47 70 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :70918
رئیس دادگستری شهر آستانه اشرفیه :

کاهش ورودی پرونده ها و معوقه ورفع اطاله دادرسی از مهمترین اقدامات دادگستری شهرستان است

به مناسبت هفته قوه قضاییه مشاوره حقوقی با حضور رییس دادگستری و دادستان شهرستان آستانه‌اشرفیه به اتفاق جمعی از همکاران قضایی  در مسجد جامع این  شهرستان  برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جلال شرق، عباس پارسا منش رییس دادگستری شهرستان آستانه اشرفیه در سخنرانی پیش از خطبه های این هفته ضمن تبریک هفته قوه قضائیه و گرامی داشت شهادت شهید بهشتی اجرای عدالت و توسعه آن را یکی از مهمترین دغدغه های دستگاه قضایی عنوان کردوگفت :قوه قضاییه مستقل و ضامن تحقق بخشیدن به عدالت است که مسئولیت اجرایی حقوق شهروندی ، رسیدگی به پرونده های ، پیشگیری از وقوع جرم و نظارت بر حسن اجرای قوانین درکشور را برعهده دارد .

رییس پیشگیری از وقوع جرم دادگستری شهرستان آستانه اشرفیه افزود: از مهمترین چالش ها در دستگاه قضایی کشور و به تبع آستانه اشرفیه اطاله دادرسی و کثرت ورودی پرونده ها است که باید گفت میانگین آمار رسیدگی به پرونده ها به ۳۴ روز رسیده است و با سازش پرونده ها در شورای حل اختلاف از حجم ورودی پرونده به دادگاه کاسته شده است .

پارسا منش زندان را یکی از مهمترین مجازات های دراصلاح مجرم دانست و تصریح کرد: مجازات زندان نه تنها دراصلاح جرم و کاهش ورودی به زندان مناسب نبوده بلکه اثرات منفی در زندگی فردی و اجتماعی مجرم و خانواده اش داشته چرا که خانواده به شدت درگیر مسائل و مشکلات می شود هرچند انجمن حمایت از زندان و خیرین همکاری می کنند اما تاثیر منفی خودرا دارد . که در این راستا با استفاده از ظرفیت های قانونی درصدد جایگزینی مجازات زندان چون آزادی مشروط و یا جزای نقدی به منظور جلوگیری از آسیب های احتمالی می باشیم

پارسا منش با اشاره به اینکه بیشترین آمار ورودی پرونده های با موضوع تهدید ، توهین و ضرب عمدی است از متولیان فرهنگی خواستار اجرای برنامه ای درخصوص تشویق و دعوت مردم به خویشتن داری شد.

وی در در ادامه با بیان اینکه درصدد سیستم دادرسی الکترونیکی به منظور کاهش حضور مردم در دادگستری می باشیم آماری از کاهش ورودی ۶/۷درصد پرونده ها نسبت به سال گذشته ، کاهش ۱۳درصد پرونده نیز در دادگاه خانواده، کاهش وجود پرونده های معوقه ؛ رسیدن به ۴۰ الی ۵۰ و کاهش آمار زندانی از ۶۰۰ به ۴۰۰ را  از جمله مواردی بود که رییس دادگستری شهرستان آستانه‌اشرفیه به نمازگزاران جمعه گزارش داد

 

.فیلم ملاقات عمومی مردم آستانه اشرفیه را با رییس و دادستان دستگاه قضایی در آپارات جلال شرق ببینید

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است