دوشنبه, ۸ خرداد ۱۴۰۲ ، ساعت ۲۲:۵۳
آخرین اخبار
20 آبان 1394 ، ساعت 15:45 1,898 بازدید چاپ این نوشته کد نوشته :6263
رئیس اداره گروه‌های آموزشی آموزش و پرورش گیلان خبر داد

کسب رتبه برتر ۲ دانش‌آموز گیلانی در جشنواره جابربن‌حیان

رئیس اداره گروه‌های آموزشی آموزش و پرورش گیلان از کسب رتبه برتر دو دانش‌آموز گیلانی در جشنواره جابربن‌حیان خبر داد.

به گزارش جلال شرق ، سید کمال حسین‌پور امروز  با اشاره به راهیابی دو دانش‌آموز گیلان در جشنواره جابربن‌حیان اظهار کرد: دو نفر از دانش‌آموزان گیلانی حائز رتبه برتر کشوری در جشنواره جابربن حیان شدند.

وی افزود: جشنواره جابربن‌حیان عنوان پروژه علمی دانش‌آموزان دوره ابتدایی است که در آن دانش‌آموزان ابتدایی آثار و پروژه‌های خود را در یک رقابت سالم و هیجان‌انگیز در قالب نمایشگاه‌های علمی عرضه می‌کنند.

به گفته این مسئول، یاسان حاجی قلی‌زاده و حسین تاشک، دانش‌آموزان پایه پنجم از ناحیه ۲ رشت با طرح جادوی حوضچه و کسب رتبه «خیلی خوب» و با امتیاز ۶۶٫۶۹ از ۷۲ امتیاز مندرج در برگه داوری جزو آثار شاخص پروژه طراحی و ساخت کشوری انتخاب شدند.

وی پروژه جادوی حوضچه را پروژه‌ای ساخته شده توسط دانش‌آموزان گیلانی دانست که در آن تلفات ناشی از آلودگی‌های ورود افراد در مرغداری‌ها را کاهش می‌دهد.

حسین‌پور گفت: این طرح با الهام از حوضچه‌های حاوی مواد ضد عفونی‌کننده در مقابل در ورودی مرغداری‌ها ساخته می‌شود با این تفاوت که تا فرد پاهای خود را ضد عفونی نکند در سالن مرغداری برایش باز نمی‌شود.

وی از کسب رتبه برتر کشوری طرح «پوست‌های حیات‌بخش» را اثر آیه حدادی دانش‌آموز پایه سوم ناحیه یک رشت در پروژه آزمایش خبر داد.

رئیس اداره گروه‌های آموزشی آموزش و پرورش گیلان افزود: این طرح درباره استفاده از پوست بادام‌زمینی آستانه‌اشرفیه در رفع آلودگی‌های ناشی از مواد‌آلاینده در آب مانند مس است.

وی با بیان اینکه نمایشگاه‌های علمی در سطوح آموزشگاهی، منطقه‌ای، استانی و کشوری برگزار و داوری می‌شود، خاطرنشان کرد: در جشنواره جابربن‌حیان که سال تحصیلی گذشته برگزار شد دو نفر از دانش‌آموزان گیلانی حائز حداکثر امتیاز در پروژه‌های آزمایش، طراحی و ساخت شدند./فارس

 

کانال تلگرام جلال شرق
ثبت دیدگاه
نام شما
نشانی پست الکترونیکی شما
متن دیدگاه

دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است